Összeköthető napelemes rendszerekkel, így biztosítva a fenntartható működést
Az új Ariston hőszivattyúk az R32-es hűtőközegnek köszönhetően alacsony GWP-értékkel (globális felmelegedési potenciál) rendelkeznek, emellett a COP-érték mérettől függően 4,8 és 5 közötti.
Ahogy az előző szériánál, itt is 5 különböző teljesítményben kerülnek forgalomba a hőszivattyúk, ezáltal a 12 kW-os határ sem jelent akadályt.
Az új méretek közé tartozik az 5, 8 és 12 kW-os teljesítmény, amivel sikeresen teljesíthetőek a Napelem és Megújuló Energia Pályázat szigorú feltételei is.
A 2021 decemberében elindult Széchenyi Terv Plusz Pályázat pénzbeli támogatást nyújt az új, környezettudatosabb készülékek megvásárlása esetén. Így megnőhet a kereslet az olyan berendezések iránt, melyek a Földnek, és a felhasználóknak is rengeteg előnnyel járnak.
A Széchenyi Terv Plusz keretében, az RRF-6.2.1 "Lakossági napelemes rendszerek támogatása és fűtési rendszerek elektrifikálása napelemes rendszerekkel kombinálva" elnevezésű pályázat által lehetőség nyílik napelemmel integrálható hőszivattyúk telepítésének megpályázására is. Ez kiváló lehetőséget nyújt a magyar háztartások fűtési rendszerének fenntarthatóvá tételére és hosszú távon képes garantálni a havi rezsiköltségek csökkenését.
Az Ariston hőszivattyúi – mint például a Nimbus Pocket R32 Net - a pályázat által támasztott minden műszaki feltételnek megfelelnek, így ezen termékek vásárlására és telepítésére is igényelhető teljes körű támogatás. A készülék – a fűtés intenzitásától függően – A++, illetve A+++ energiaosztályú, és szezonális hatékonysága is minden körülmények között eléri a minimum 134%-ot. Mindezek mellett a környezetbarát működést a forgalomban lévő egyik legkorszerűbb, R32 típusú hőtőközeg biztosítja. Az Ariston hőszivattyúi a zajterhelés tekintetében is összhangban vannak a pályázat által célzott korszerűsítési irányelvekkel, hiszen például a Nimbus Pocket R32 Net zajszintje semmilyen esetben sem haladja meg az 58 dB(A) értéket.
A pályázat benyújtásakor semmilyen előzetes szolgáltatási díj befizetése nem szükséges, a vissza nem térítendő támogatás önerő nélkül és teljes körűen is elnyerhető. Ennek összege minimum 500.000 Forint, a hőszivattyút és napelemet integráló rendszerek esetén a maximum pedig 11.559.214 Forint.
A pályázatot legkésőbb 2024. október 14-ig lehet benyújtani.