Beyond The Expected – Új Sika technológia a betonszerkezetek vízszigetelésére
A vízszigetelés funkcióját úgy kell kialakítani, hogy az magába foglalja a betonszerkezet védelmét az agresszív anyagok potenciálisan káros hatásaival szemben, illetve a természetes közeg és a radon, valamint a talajvíz ellen.
Egy tökéletesen megvalósított vízszigetelési projekt:
- a megfelelő termék,
- az alkalmazott technológia,
- a szakképzett kivitelezők,
- és a megfelelő kivitelezési eszközök kombinációjának eredménye.
Egy vízszigetelő rendszer kiválasztása során gyakran, túlzott mértékben csak a termék paraméterekre – a szakítószilárdságra és a nyúlásra – helyezik a hangsúlyt. Ugyanakkor – mivel a munka gyakorlatilag a helyszínen történik – hasonlóan fontosak az alábbi feltételek is, hiszen a kivitelezés alatt különféle, előre nem látható kihívásokkal kell szembenézni. A legjobb termékek is megbuknak akkor, amikor elkezdjük leküzdeni ezeket a gyakorlati kihívásokat azért, hogy időt vagy pénzt takarítsunk meg.
- Magas és/vagy relatív páratartalom: az olyan vízszigetelő rendszereket, mint a folyékony membránok (LAM), száraz felületekre való felhordásra tervezték, ezért a beépítés előtt meg kell várni, hogy a felületi nedvesség a megengedett határon belül legyen (kb. 4%). Ez mindenképpen időveszteséget okoz.
- Időszakos esőzések: újabb gondot, kihívást jelent egy váratlan eső, mely megszakítja a kivitelezést, ezalatt pedig por, kosz halmozódik fel az alapozón vagy a közbenső rétegeken (a folyékony membránokat alapozott felületen, több rétegben alakítják ki). A felgyülemlett por és kosz rossz tapadáshoz vezet, ugyanakkor nem könnyű őket eltávolítani.
A lángolvasztással rögzített bitumenes lemezek és az öntapadó membránok esetében is alapozót kell alkalmazni, így ezeknél is problémát jelent egy esőzés miatti visszakoszolódás.
De akkor mi a megoldás ezekre a kihívásokra?
A Sika teljes felületi ragasztási technológiája, amely tartós és megbízható kötést hoz létre a membránrendszer és a szerkezeti beton között.
Mit jelent az, hogy teljes felületen ragasztott?
A teljes felületi ragasztási technológiát a Sika rugalmas tömítőanyag és ragasztási szakértelme alapján fejlesztették ki. Ez a megbízható kötés nagy biztonságot és hosszú távú vízzáró megoldást biztosít, különösen a membrán sérülésekor. A nem ragasztott rendszerek sérülése esetén a víz ellenőrizetlenül terjed a membrán és a beton között, így könnyen eljuthat a szerkezet gyenge pontjaira, például a hézagokba és repedésekbe.
Ezzel szemben a Sika technológia garantálja, hogy az esetleges vízbehatolás kizárólag a sérült területre korlátozódik, így a víz nem tud oldalirányban a membrán és a betonszerkezet között vándorolni. Ez a lokalizálhatóság a sérült területek későbbi, helyi injektálással történő javítását egyszerűvé és hatékonnyá teszi.
A Sika teljes felületen történő ragasztási technológiájával a szakemberek egy elvárásaikon túl mutató (Beyond The Expected) megoldást kapnak a mélyépítési szerkezetek vízszigeteléséhez.
Soha nem volt még ilyen egyszerű a mélyépítési szerkezetek vízszigetelése
Az utólagosan felhordott, teljes felületen tapadó rendszerek közül a Sika a SikaShield® W bitumenes vízszigetelő lemezrendszert ajánlja.
A SikaShield® W egy innovatív bitumenes membrán, melyet egy speciális, módosított cementalapú ragasztóval kötnek a betonaljzathoz. Ezzel az egyedülálló rendszerrel a föld alatti szerkezetek vízszigetelésével kapcsolatos leggyakoribb kihívások leküzdhetők, hatékony, könnyű és egyszerű alkalmazást biztosítva minden évszakban és munkaköri követelmény mellett. Az innovatív SikaShield® W vízszigetelő rendszer hatékonyan megakadályozza a víz behatolását és a vízvándorlást.
A SikaShield® W-t olyan, nem exponált vízszigetelési alkalmazásokhoz tervezték, mint például:
- alépítmények
- földdel érintkező pincefödémek és falak
- erkélyek
- pódiumok
A SikaShield® W hatékonyan egyesíti a bitumenes membránok előnyeit a cementkötésű termékek univerzális alkalmazhatóságával:
- minimális aljzat előkészítést igényel
- gyorsan telepíthető, zöldbetonra is alkalmazható
- nedves felületen is alkalmazható, így az esős időjárás sem okoz hosszú várakozási időt
- az alkalmazása zárt helyeken és/vagy falakon egyszerű, könnyű és hatékony
- teljesen az aljzathoz tapad, nincs laterális vízvándorlás
- kiváló tapadás a betonfelülethez vagy kiegyenlített/vakolt téglafalakhoz
- megakadályozza a por felhalmozódását, egyenletes vastagságot és jobb kötési szilárdságot biztosít