Letöltések
Műszaki adatok
A szendvicspanel rendszerek elérhetők poliuretán (PIR) keményhab töltéssel is, trapéz, mikrotrapéz és hullámos profillal. Ez a hőhídmentes összeszerelést biztosító rendszer különösen alkalmas olyan épületek burkolására, ahol fontos a hőszigetelés, a tűzállóság, a teherbírás, a gyors szerelés és a kellemes külső megjelenés. Kiválóan alkalmazható agrárcélú épületek, illetve hűtőházak építése során, homlokzati, térelválasztó és tetőfedő kialakításban egyaránt. Az AGROPIR panelek emellett az agráriumban szükséges különleges ellenálló képességgel, az IZOPIR panelek pedig kiemelkedő szigetelő képességgel bírnak. A szendvicspaneleket burkoló fegyverzetek acéllemezből készülnek, amelyek alapesetben 0,5 mm vastagságúak, de 0,4-0,7 mm közötti vastagsággal is elérhetőek. A lemezek kétoldalról horganyzásra kerülnek, és a hagyományos alucink mellett fényes és matt poliészter, poliuretán (PURMAT®, PURLAK®) bevonattal is elérhetők. A szendvicspanelek 6-féle vastagságban érhetők el, 40-120 mm között.
A Polmetál szerkezeti trapézlemezeket elsősorban tetőfedésnél használják, ott is a nagyobb felületeknél, mert rendkívül erős és ellenálló konstrukciót biztosít.
Az IRYD cserepeslemez előnye, hogy innovatív formája miatt jól illeszkedik modern és ipari épületek hangulatához is. Összeszerelése egyszerű, gyors és gazdaságos, ezért remek választás bármilyen épület befedésére.
A PIRTECH hűtőházi szendvicspanelek 1150 mm maximális gyártási szélességgel rendelkeznek és moduláris kialakításuknak köszönhetően gyors és könnyű összeszerelhetőséget biztosítanak. E szendvicspanelek 5-féle, 120-tól 220 mm-ig terjedő vastagsága és egyéb tulajdonságai, köztük akár 0,09 W/m²K értékű hőátadási tényezője különösen alkalmassá teszi ezeket hűtőházak, kamrák kialakítására, mennyezeti, külső vagy belső válaszfal funkcióban egyaránt.
Az IZOPIR szendvicspaneleket szigetelésként használhatjuk az épület különböző pontjain, így a tetőn, a homlokzaton vagy akár padlófűtés kiépítése során. A víz- és tűzálló panelek kiváló szigetelőképességgel bírnak, ellenállnak a mechanikai behatásoknak és alacsony a tömegük, így kiváló alternatívát jelentenek a hagyományos szigetelő anyagok mellett. Az IZOPIR panelek külső burkolatát egy 6-rétegű kompozit alkotja, míg a töltet nem gyúlékony poliuretán (PIR) habból áll. A panel 5-féle, 80-160 mm-ig terjedő vastagságban érhető el.