Letöltések
Műszaki adatok







Az elektromos, zártrendszerű forróvíztárolók a használati melegvíz igény kielégítésére szolgálnak. A zártrendszerű tárolós vízmelegítők tartálya acéllemezből készül, a korrózió elleni védelmet speciális, titán tartalmú tűzzománc bevonat és aktív magnézium anód biztosítja. Ezek a készülékek több vízvételi hely, illetve zuhanyzós csaptelepek ellátására alkalmasak. A készülékek hőszigetelése freonmentes, ciklopentán hajtóanyagú poliuretán szigetelő hab. A fémburkolatú kivitelek nanokerámiás felület előkészítéssel rendelkeznek. A zártrendszerű elektromos forróvíztárolók 10-300 literig elérhetőek, különböző elhelyezési lehetőségekkel: fali függőleges, vízszintes és álló kivitelben.

Az Aquastic multienergiás, nagy űrtartalmú szolár AQ STA… tartályokban, típustól függően, a tartály alsó harmadában (AQ STA….C), illetve alsó és felső harmadában is (AQ STA….C2) található egy csőkígyó, ami indirekt módon felfűti a tartályban található használati melegvizet. A tartály közép magasságába elektromos fűtőbetét is beszerelhető.




A padlóra állítható, zártrendszerű készülékek felfűthetők bármilyen kazánnal, de nagy felületű hőcserélőjüknek köszönhetően különösen alkalmasak alacsony hőmérsékletű fűtési rendszerekben, illetve kondenzációs kazánokhoz. A HR-N kivitelek anódállapot kijelzővel és folyadéktenziós hőmérővel vannak ellátva, ezek a kazán érzékelője részére tokcsővel rendelkeznek. A készülékek egyidejűleg több vízvételi hely, illetve zuhanyzós csaptelepek ellátására is alkalmasak. A tárolt melegvíz mind tisztálkodási, mind étkezési célra alkalmas. A nagy teljesítményű STXL típusú tartályokat kifejezetten hőszivattyús rendszerekhez ajánlják.

Az új generációs CUBE nevű sorozat készülékei Smart Control vezérlésű öntanuló rendszerrel rendelkeznek, melyek segítségével még hatékonyabban és energiatakarékosabban állíthatunk elő használati melegvizet. Kerámia (szteatitos) fűtőtesttel rendelkezik, aminek nagy előnye a csekély vízkőképződés, a hosszabb élettartam és a lényegesen kisebb szervizelési költség.

A napkollektor a napenergia felhasználásával közvetlenül állít elő fűtésre, vízmelegítésre használható hőenergiát. (Nem összetévesztendő a napelemmel, ami a napenergiát elektromos árammá alakítja át.) A hajdu síkkollektorok több évtizedes élettartamukkal hosszú távon biztosítják a megfelelő működést. Szélsőséges időjárási körülményeknek is ellenállnak az edzett- vagy speciális polimer anyaggal bevont szolár üvegeinek köszönhetően. Túlmelegedésre kevésbé érzékeny technológia, mivel nyáron esténként a vezérlés visszaforgatja a melegvizet, ezáltal visszahűti a rendszert. A kétévenkénti karbantartási igényük jóval kisebb, mint más technológiáknál. Monolit kialakításuk robusztus felépítést biztosít, korrózióvédelmet nyújt, kiküszöböli a hőhidakat, valamint letisztult, modern megjelenést ad. Az M5-210 síkkollektorok 8 db 8 mm átmérőjű vörösréz abszorber csövet és szelektív bevonatú, egy darabból álló (monolit) abszorber lemezt tartalmaznak. Az abszorber lemez 0,5 mm vastag alumínium lemez, amely ultrahang-hegesztéssel van rögzítve a csövekhez, ezáltal biztosítva a jó hőátvitelt. A Prisma napkollektor modell gyártása során a kollektorház és az üveghomlokzat tömítése és páravédelme tökéletesen megvalósul.