Letöltések
Műszaki adatok
Az Almeva Quadra TW25 rozsdamentes acél kéményrendszer szilárd tüzelésű készülékekhez, különösen kályhákhoz alkalmas, amelyek alnyomással működnek és külső égéslevegő-ellátáshoz kell csatlakoztatni őket. Ez a rendszer széleskörűen alkalmazható az alacsony energiafelhasználású és passzívházakban, és alkalmas a régebbi épületekben, ahol megnövekedett légellátási követelmények vannak.
Az EW egy egyfalú rozsdamentes acél égétermék-elvezető rendszer (polírozott), melynek falvastagsága 0,5 mm. A füstelvezető rendszer merevfalú csövekből és idomaikból áll. Ez a rendszer az égéstermék biztonságos elvezetését szolgálja mindenféle tüzelő berendezésből, legyen az gáz, olaj, szilárd vagy biomassza tüzelés. A rendszer alkalmas természetes huzatú működtetésre és túlnyomásos égéstermék-elvezetésre is (ebben az esetben tömítés szükséges). A kéményrendszer nedves és száraz üzemben is üzemeltethető.
A DK egy rozsdamentes acél égéstermék-elvezető, koncentrikus rendszer, rozsdamentes acél betéttel, amelyet gáztüzelésű készülékek égéstermék-elvezetésére és levegőellátására tervezték. A belső betét tokjában tömítés található, így ez a rendszer túlnyomásos működésre is alkalmas. A külső palást miatt a rendszert kizárólag beltéri beépítésre, felszerelésre tervezték. Az Almeva termékportfóliójában a DK rendszer DN80/125-től DN400/600 mm átmérőig szerepel.
Az Exodraft Draftbooster huzatfokozó biztosítja a szükséges huzatot a kályha begyújtásához. A begyújtás körüli nehézségeket ugyanis általában az elégtelen kéményhuzat okozza a hideg kéményben. Működés közben a kémény huzatát a füstgáz magasabb hőmérséklete és az alacsonyabb kültéri hőmérséklet okozza. A Draftbooster fekete és rozsdamentes acél kivitelben érhető el.
A füstgáznál vagy más folyamathőnél általában 15–20% energiaveszteség keletkezik. Az Exodraft HRS (Heat Recovery System) által visszanyert hő felhasználható épületek fűtésére, melegvíz előállítására vagy egyéb célokra a termelésben, illetve ha van rá lehetőség, visszatér a szolgáltatóhoz. Az Exodraft hővisszanyerési megoldással ennek a 80%-a visszanyerhető. Más szóval 12-16%-ban potenciálisan csökkenthető a bevitt energia és ennek megfelelően a CO₂ kibocsátás.