Letöltések
Műszaki adatok




A VIABLOKK pórusbeton egy zárt gyártási folyamatban készülő termék, amelynek előállításához kevesebb energia szükséges, mint más falazatként használható építőanyag esetében. A VIABLOKK előállításához természetes alapanyagokat használnak, mint kvarchomok, mész, cement és víz. Az alapanyagok keverékéből létrejött „massza” a formába öntést követően kémiai reakciók hatására eléri a végleges térfogatát, és az abban kialakult zárt pórusszerkezet biztosítja a kiváló hőszigetelőképességét. Az öntőformából kiemelt „nyers” pórusbeton tömbök vágása milliméter pontossággal történik. A VIABLOKK pórusbeton a végleges szilárdulását az autoclave-ban nyomás alatt, gőzérlelés során éri el.

Az 50 és75 mm vastagságú előfalazó lapok felhasználási területei célszerűen a következők: a kisebb testsűrűségű, D450-es elemek kisebb felületű szerkezeti takarásokhoz, belsőépítészeti és szaniter burkolási feladatokhoz a legalkalmasabbak. A nagyobb testsűrűségű, D500-as gyártmányok pedig, nagyobb nyomó- és hajlító-húzó szilárdságuk révén nagyobb felületű – pl. szintmagas – szerkezetek, aknafalak, gépészeti strangok határolásához használhatók.

Az RC jelű vasbeton pillér egy előregyártott lineáris szerkezet, mely csarnokvázak és középületetek (lakóépületek, irodaépületek, közintézmények stb.), sportlétesítmények pillér eleme.

Az MW előregyártott tömör fal csarnokvázak és középületek (lakóépületek, irodaépületek, közintézmény stb.) belső és homlokzati, nem teherhordó fala és teherhordó fala.

Vázkitöltő és teherviselő falak építése – a teherbírási és hőszigetelési, illetve akusztikai igények figyelembevételével – több testsűrűségi és szilárdsági osztályban és 250, 300, 375, valamint 500 mm-es falvastagsággal lehetséges. A 100 mm vagy annál nagyobb vastagságú VIABLOKK elemek választhatók csap-horony (NF) kialakítással, mely a könnyű illesztést segíti. A 200 mm vagy annál nagyobb elemek elérhetők csap-horony + markolat (NF+GT) kialakítással mely a könnyebb mozgatás érdekében mindkét funkciót ötvözi. A gyártás során történő precíz vágásnak (± 1 mm) köszönhető a nagyon sima felületkialakítás. A hagyományos (égetett kerámia) falszerkezetekhez képest méreténél és kialakításánál fogva hatékonyabb, gyorsabb falazást biztosít.