Túlfeszültség-védelem intelligens IoT funkcióval
A túlfeszültség-védelem fontossága egyre nő, hiszen a digitalizálás növekvő mértéke azt jelenti, hogy az intelligens eszközök és rendszerek infrastruktúrái egyre érzékenyebbé válnak. Az új VPU AC IoT túlfeszültség-védelmi készülék a nagy teljesítményű túlfeszültség-védelmi levezetők és az intelligens IoT eszközök funkcióit kombinálja. Ugyanakkor az új VARITECTOR PU AC IoT túlfeszültség-védelmi készülékek a megbízható védelmet biztosítják a villamos hálózatok számára is.
Szerencsére az intelligens jelző ennél a terméknél nem azt jelenti, hogy a túlfeszültség-levezető készülék eldönti, mikor és milyen jellegű feszültség-emelkedéseknél fog megszólalni, bár ez a megfogalmazás nézőpont függő és akár helyes is lehet. A fő üzenet, hogy az eddig megszokott rendkívül megbízható és láthatatlan működés/védelem párosul egy új technológiai iránnyal.
A „dolgok internetje” (IoT) azt jelenti, hogy a gyártási környezet minden résztvevője a digitális infrastruktúrán keresztül kapcsolatban áll egymással, így mindegyik eszköz aktívan részt vesz a vezérlési, adattovábbítási folyamatokban. IoT alkalmazások sora jelent meg a gyártás-automatizálásra fókuszálva, amely technológia alkalmazása egyre több termékkörön elérhetővé vált. A túlfeszültség-védelmi készülékek sem kerülhették el ezt a folyamatot. Ez a plusz funkció más iparágak számára is előnyt jelenthet, legyen az a hagyományos építőipar, vagy akár a legkomplexebb folyamatirányítási szegmens.
Összesítve pár előnyös tulajdonság, mely az üzemeltetés során előnnyé/haszonná válhat:
- Valós idejű állapotfelügyelet
- Feszültség emelkedések naplózása, és számolása
- Tartós feszültség-emelkedések (TOV) számolása és naplózása
- Szivárgó-áram figyelés
- Ajánlás levezető cserére
- Aktuális fázis feszültség valós RMS értéke
További részletek itt olvashatók.