A DEOS 21S okostelefonról is vezérelhető készülék
A DEOS 21S NET páramentesítő irányítható már távolról is. Az Ariston Clima alkalmazás letöltésével bárhonnan és bármikor ki- és bekapcsolhatja a készüléket, illetve váltogathat a funkciók között (penészmentesítő, levegőtisztító, mosoda), mindig a környezethez leginkább illőt választva. Így nem kell otthon tartózkodni ahhoz, hogy a lakás levegőjének páratartalma ideális legyen, továbbá a penész és baktériumok szűrése is működhessen.
Az Ariston új terméke HEPA szűrővel rendelkezik. Ez az egyik leghatékonyabb szűrő a levegő tisztítására, ami egy magas hatékonyságú részecske filter.
A készülék időzítő bekapcsolási móddal járul hozzá az energiamegtakarításhoz.
A páramentesítők az egészség és a kényelem lehető legmagasabb fokozatát hivatottak garantálni a lakókörnyezetben. A szobák komfortját számos esetben csökkenti a levegőben megtalálható nedvesség, mely penészesedéshez vezet és a bútorok és berendezések károsodását idézi elő. Ezen folyamatok ellen egyszerűen lehet védekezni, méghozzá egy páramentesítő beszerzésével.
A penész megjelenése a legtöbb esetben a földből származó nedvességgel, a nem megfelelő szigeteléssel és a szellőztetés hiányával magyarázható. A penészesedés rengeteg helyiséget érint: alagsori szobák, dohos helyiségek, mosókonyhák, fürdő és szárító helyiségek, fűtetlen nyaralók.
A levegő magas nedvességtartalmát a páramentesítők könnyen orvosolni tudják: a nedves levegő átáramolva a készüléken, száraz formában kerül vissza a szoba atmoszférájába. A levegő nedvességtartalma a hideg felületeken lecsapódik, így a páramentesítők is ezt a technikát alkalmazzák. A készüléken átáramlik a szoba meleg levegője, majd az eszköz belsejében található hideg csőkígyón lecsapódik a pára, vízcseppek formájában. A lecsapódott nedvesség belecsepeg egy tárolóba, vagy egy csövön keresztül elvezethető a lefolyóba. A páramentesítő ezután száraz levegőt bocsájt ki magából.
Néhány hasznos információ a páramentesítőkről
Fontos, hogy legalább szezonálisan tisztítsuk meg a csőkígyót, mivel a huzamosabb idejű használat lerakódásokhoz vezethet, aminek következtében meghibásodhat a rendszer.
10 °C alatti hőmérsékletű szobában nem érdemes működtetni a készüléket, mert ilyen hőmérsékletben már nem szűri hatékonyan a levegőt.
Érdemes átgondolni, hogy vízgyűjtő tartályt vagy elvezető csövet használunk. A tartály egyszerűbb megoldás, viszont amint megtelik, a készülék automatikusan leáll, így nem biztosított a folyamatos működés. Az elvezető cső esetében pedig vagy egy nagy tartály biztosítása szükséges (melynek állandó ürítése valószínűleg nem a legkellemesebb elfoglaltság) vagy egy lefolyó közelsége a fontos (és sokszor egy szivattyú is elengedhetetlen az áramoltatáshoz).