A korábbi sorozathoz képest újdonság, hogy a túlfeszültség-korlátozó aljzata megfordítható
Az iPRD sorozat cserélhető betétes típus, amely a 2. és 3. vizsgálati osztályba sorolható (régi szabvány szerint C és D típus). Megtalálható a kínálatban 65, 40, 20 és 8 kA-es változat is, így az igen magas veszélyességi szint esetén is és a védendő készülék közvetlen közelében is elhelyezhetők a megfelelő típusok. A készülékek egyaránt alkalmazhatók TT / TN-S / IT és TNC-S hálózatokban is. Természetesen rendelkezik élettartam vége jelzéssel mechanikus változatban (a cserélhető betét előlapján fehér vagy piros ablak), amely szemre vételezés esetén nyújt segítséget, vagy elektronikus kimenettel, amellyel távfelügyeleti rendszerbe köthető a csere jelzése.
Az új rendelési számok beszédesek, sokat segítenek a specifikációban vagy kiválasztásban.
Például:
- A9L65101 típus 65 kA-es változat, 1 pólusú, TT és TN hálózatokban használható.
- A9L65501 típus 65 kA-es változat, 1 pólusú + nulla, TT és TN-S hálózatokban használható.
- A9L65201 típus 65 kA-es változat, 2 pólusú , TN-C hálózatokban használható.
- A9L40101 típus 40 kA-es változat, 1 pólusú, TT és TN hálózatokban használható.
- A9L40501 típus 40 kA-es változat, 1 pólusú + nulla, TT és TN-S hálózatokban használható.
- A9L40201 típus 40 kA-es változat, 2 pólusú , TN-C hálózatokban használható.
Az új termékek elérhetők, közép-európai logisztikai központjában a Schneider Electric a készleteket felépítette, és folyamatosan cseréli a meglévő kínálatot az újra.
Az egyik legfontosabb újdonság az új sorozat esetében, hogy ezek már megfelelnek az újonnan publikált EN 61643-11 szabványnak. Az MSZT oldalán található MSZ EN 61643-11:2002 szabványt visszavonták, helyette az új MSZ EN 61643-11:2013 angol nyelvű változata lépett életbe: Kisfeszültségű túlfeszültség-levezető eszközök. 11. rész: Kisfeszültségű hálózatra csatlakozó túlfeszültség-levezető eszközök. Követelmények és vizsgálatok (IEC 61643-11:2011, módosítva)
- növelték a követelményeket a túlfeszültség korlátozók élettartam vége ellenőrzésére => a teszteket az életszerű helyzetekhez közel azonos körülmények között kell elvégezni, következésképp ellenállóbbaknak kell lenniük
- az úgynevezett TOV teszt (Temporary Over Voltage) időtartamát megnövelték 5 másodpercről 2 órahosszára => a készülékeknek sokkal többet ki kell bírniuk
- az új szabvány értelmében ezen készülékek esetében az Imax érték (maximális levezetési áram) opcionálissá válik, azaz a gyártóknak fontos szerep jut a kismegszakítók és a túlfeszültség korlátozók közötti koordinációban. Így a gyártók által kiadott koordinációs táblázatokat érdemes követni, mert azokat az adott gyártó bevizsgálta és vállalja értük a felelősséget.