RC3 osztályú betörés elleni védelem acéllemez pajzs használata nélkül
A gipszkarton válaszfalaknak a szokásos használati funkciókon túl számos speciális követelménynek is meg kell felelniük, mint pl. a hangszigetelés, a megnövekedett páratartalommal szembeni ellenállás vagy a tűz közbeni magas hőmérséklet hatása. Az egyik új és egyre fontosabb követelmény az EN1627 szabvány szerinti betörésgátlás, melynek szintjeit az európai és a tagállamok országos előírásai határozzák meg.
A betörésgátlás a válaszfal ellenállását jelenti a védett zónában, megfelelő eszközök és emberi izomerő használatával történő erőszakos behatolással szemben. Ilyen helyiségek lehetnek pl. bankok védett helyiségei, szerverszobák, de a társasházak lakásai, vagy a sorházi lakások közötti falak.
Az EN1627 szabvány az adott típusú válaszfalakat annak megfelelően kategorizálja, hogy azok milyen szinten állnak ellen a megfelelő szerszámok használatával történő erőszakos betörési kísérleteknek.
A Siniat speciális, szálakkal erősített DFH2IR típusú Resistex gipszkarton lapok tulajdonságaiknak köszönhetően RC3 szintű betörésbiztos válaszfalak építését teszik lehetővé acéllemez pajzs alkalmazása nélkül.
Az RC1, RC2 és RC3 alapvető ellenállási szintek alkalmazására ott kerül sor, ahol az elkövető nem tervezetten – alkalmanként – kísérli meg a behatolást. Az ilyen akciót rendszerint olyan alap szerszámokkal hajtják végre, mint egy csavarhúzó, egy rövidebb acélcső, kerülve a túlzott zajkeltést.
A magasabb szintek, mint az RC4, vagy RC5 elérése ugyan lehetséges, de a falakat olyan további erősítő elemekkel kell ellátni, mint acéllemezből készült pajzs, acélrács, vagy UAR, illetve UA típusú, megerősített profilok.
Az RC4, RC5 szintek egészen az EC6 ellenállási szintig már profi elkövetőket feltételeznek és előre megszervezett akciók elleni védelmet biztosítanak. A betörőnek lényegesen több idő áll rendelkezésére a bejutásra, bár itt, mint az előzőeknél is, kerülendő a túlzott zajkeltés.