Méresse meg erősáramú hálózatát
A HIOKI 3198 háromfázisú ipari villamos hálózatok (I; U; Hz; kW; kVAr; kWh; kVArh..) feszültségének és áramának tranzienseit, feszültség eséseket, feszültség emelkedéseket, feszültség kimaradásokat és a frekvencia ingadozásokat, flickereket és a harmonikus analízisét méri az 50. harmonikusig egyen- és váltóáramnál. Az analizátor lehetővé teszi az összes elektromos mennyiség RMS értékének háromfázisú mérését váltóáramú rendszereknél. A fenti paramétereket egyidejűleg méri az MSZ EN 50160 szabványnak megfelelően.
Energiaminőségi jellemzők
Frekvencia:
Normál üzemi körülmények között az alapharmonikus frekvencia átlagértéke 10 másodpercen keresztül mérve a következő tartományban kell legyen
- a hét 95%-ában 50Hz ±1% (azaz 49,5…50,5Hz)
- a hét 100%-ában 50Hz +4%/-6% (azaz 47…52Hz)
Gyors feszültségváltozások:
A tápfeszültség gyors feszültségváltozásait elsősorban a fogyasztói villamos berendezések terhelésváltozásai vagy a hálózaton történő kapcsolások okozzák. Normál üzemi körülmények között, a feszültségváltozások általában nem haladják meg az Un 5%-át, de rövid időre Un 10%-ot elérheti.
Feszültség letörések és emelkedések:
Az Un 90%-ánál kisebb feszültséget eredményező feszültségváltozást tápfeszültségletörésnek kell tekinteni. A feszültségletörések többségének időtartama kisebb, mint 1 sec és a nagysága kisebb, mint 60%. Ritkán nagyobb és hosszabb időtartamú feszültségletörések is előfordulhatnak.
Villogásmérték:
Időben ingadozó fényességű vagy színképi eloszlású fényinger által létrehozott látásérzet-ingadozás hatása (IEV 161-08-13). A feszültségingadozás által okozott hosszú idejű villogásmértéknek, a hét minden időszakában, az idő 95%-ában Plt ≤ 1 értékűnek kell lennie.
Feszültség aszimmetria:
A háromfázisú hálózat olyan állapota, amelynél a fázisfeszültségek effektív értékei vagy az egymást követő fázisok közötti szögek nem egyenlők egymással. Normál üzemi körülmények között a tápfeszültség negatív fázissorrendű összetevője 10 perces átlag effektív értékeinek 95%-a, bármely egyhetes időszakban a pozitív fázissorrendű összetevő 0-tól 2%-os tartományában kell legyen.
Tranziens túlfeszültség:
Rövid idejű, periodikus vagy nem periodikus, általában erősen csillapított túlfeszültség, néhány ms vagy annál is rövidebb időtartammal. A tranziens túlfeszültségeket általában villám, kapcsolás vagy biztosítók működése okozza. A tranziens túlfeszültség felfutási ideje egy µs-nál kisebb ertektől néhány ms-ig változhat. A feszültség amplitúdója a névleges érték 180%-át (414V) nem haladhatja meg.
Harmonikusok:
Az MSZ EN 50160 számú szabvány a harmonikusokra az alábbiakat írja elő:
Normál üzemi körülmények között minden egyes felharmonikus feszültség tízperces átlag effektív értékeinek 95% -a, bármely egy hetes időszakban nem lehet nagyobb a táblázatban megadott értékeknél. Az előzőeken túlmenően a tápfeszültség teljes harmonikus torzítása nem haladhatja meg a 8% -ot.
Az energiaellátással kapcsolatos problémák száma napról napra növekszik, ahogy a villamosenergia-rendszerek egyre bonyolultabbá válnak, köszönhetően többek között a teljesítményelektronikai eszközök térnyerésének vagy az elosztott energiatermelés egyre növekvő arányának. Az ilyen problémák megoldásának kulcsa a helyzet gyors és pontos felmérésében rejlik, melyben nagy segítséget jelentenek a modern hálózat-analizátorainkkal végzett mérések.
A mérésekről készített jegyzőkönyvek grafikonos formában ábrázolják a mérés során rögzített összes fontos villamos paraméter időbeni változását valamint a mérés során bekövetkezett események esetében a feszültségek és áramok jelalakját. A mért adatokat a KRL Kft. táblázatos formában megrendelői rendelkezésére bocsájtja.