Az első nemzetek tájai által inspirált paletták
Ausztrália a legtöbbünk számára egy távoli egzotikus világot képvisel kengurukkal, Sydney-vel, bámulatos korallzátonyokkal, óriási távolságokkal és Ayres-sziklával. Talán keveset is tudunk arról, mennyire változatos ennek a kontinensnek a természeti környezete, amely megragadta az Interface tervezői csapatának figyelmét.
Az Upon Common Ground a változatos tájak felfedezésére és az ott élő őslakos emberek természetes környezetükkel való ősi kapcsolatára összpontosít. A kollekció több mint 6 évre visszanyúló története és alkotó szereplői magával ragadnak.
Az Upon Common Ground teljes egészében tükrözi az Interface azon fundamentális hitvallását, miszerint egy üzleti vállalkozás rendelkezhet olyan hatalmi potenciállal, amellyel a változások motorjaként pozitívan szolgálja az emberiséget és bolygónkat.
A kollekció modelljei
A lenyűgöző természeti környezetből öt elemet ragadott ki az Interface tervezőcsapata, melyek hűen tükröződnek az adott modulszőnyeg modellek biofílikus design ihlette változatos anyag-, forma- és színvilágában, és amelyek a teljes kollekciót kiteszik.
- Sandbank (homokos part)
- Shallows (sekély vizek)
- Undulating Water (hullámzó vizek)
- Dry Bark (száraz fakéreg)
- Escarpment (sziklaszirt, szakadék)
A Sandbank, a Shallow és az Undulating Water mintázata a vizek világához nyúlik vissza, amelyekhez az alkotók a vízáramlatok és hullámok által fodrozott homokpadok, valamint a sekélyebb és mélyebb vízrétegek változatos jelenségéből merítették az inspirációt.
A Dry Bark az ausztrál erdők fáinak szépen barázdált kérgeit idézi meg.
A félelmetesen leomló szakadékok és sziklaszirtek bámulatos kőzeteinek sok évezredes szépségét az Escarpment örökíti meg.
A kollekció színpalettái
Az Upon Common Ground kollekció öt színpalettája Ausztrália öt főbb természetes élőhelyének és jellegzetes tájainak sajátosságaiból született meg:
- Desert (sivatag)
- Freshwater (édesvizek)
- Saltwater (sós vizek)
- Rainforest (esőerdők)
- Spinifex = spinifex (füves területek)
A színpaletták a meleg, semleges és finoman hangsúlyos színekkel dolgoznak, és mindegyik fellelhető a kollekció öt modelljében.
Termékjellemzők
A termékek típustól függően 25×100 cm-es vagy 50×50 cm-es modulméretekben rendelhetőek.
A tekercses megoldáshoz képest a modulszőnyegek alkalmazásával jelentős többletköltség spórolható meg, mivel a modulok hatékonyabban beszabhatóak (átlagosan 3-4%-os veszteséggel kalkulálva) és az erőteljes használatnak kitett zónákban gyorsan és szinte hulladékmentesen cserélhetőek a TacTiles™ ragasztó nélküli öntapadós alátétrendszernek köszönhetően.
Alapfelszereltségként minden típus CQuest™Bio hátlappal készül, ezt egyedi igények szerint még speciálisabb, akusztikus és/vagy hőoptimalizáló alátéttel is fel lehet váltani.
Intelligens tervezés, korlátlan lehetőségek
Az Interface-től megszokottan a kollekciók tagjai bátran variálhatóak a gyártó egyéb modelljeivel, LVT és nora gumiburkolataival, teret engedve ezzel a tervezői fantázia szárnyalásának. Ez a variálhatóság adott téren belül lehetőséget teremt a jól körülhatárolható zónák kialakítására.
Fenntarthatóság
Az újrahasznosított és természetes alapú anyagok alkalmazása egyre nagyobb jelentőséggel bír a belső terek megtervezésénél. Az Upon Common Ground kollekció modulszőnyegei teljesen karbonsemlegesek a termék teljes életciklusát tekintve. Az előállításukhoz szükséges anyagok újrahasznosított és természetes komponens tartalma 91,3 - 93,8%, ökológiai lábnyomuk 3,24- 4,61 kg CO2/m² modelltől függően.
A CQuest™Bio hátlap bioalapú és újrahasznosított töltőanyagokat tartalmazó biokompozit anyagból áll össze. Ezek az anyagok önmagukban is nettó szén-dioxid-negatívak.
A teljes kollekciót a ProInterier Kft. forgalmazza, budapesti irodájukban szeretettel várják az érdeklődőket termékbemutatóra és szaktanácsadásra.
300 m² feletti megrendelés esetén a megrendelői igényekre szabott, Interface concept designere által megalkotott burkolatterv díjmentesen kérhető.