Alkalmazási területe a fűtés, hűtés és a használati melegvíz keringetés
Szivattyú típusok és alkalmazások
A MAGNA3 szivattyúcsalád több, mint 150 típusból áll, egyes, iker, öntöttvas illetve rozsdamentes acél kivitelben. A maximális emelőmagasság 18 m, a maximális térfogatáram 70 m³;/h. Az ikerfejes szivattyúk teljes kapacitáson való üzemeltetésével ennél is nagyobb térfogatáram érhető el. A nagyobb választék eredményeként sokkal egyszerűbb a megfelelő MAGNA3 típust kiválasztani az adott munkapontra.
Az előd-típushoz hasonlóan a MAGNA3 alkalmazási területe is a fűtés, hűtés és a használati melegvíz keringetés. Akár -10°C hőmérsékletű közeg keringetésére is alkalmas, így ipari alkalmazásokban és földhő hasznosító hőszivattyús rendszerekben is használható.
A közeghőmérséklet (-10°C-tól +110°C-ig) független a környezeti hőmérséklettől (0°C-tól +40°C-ig), mivel az elektronikai részeket levegő hűti.
Osztályelső EEI
A MAGNA3 típussorozat átlagos EEI értéke 0,18, így az épületgépészeti alkalmazásokban jelenleg a piac legjobb hatásfokú keringető szivattyú családja. Így máris túlteljesíti a tervezett európai uniós szabályozás követelményeit, illetve a jelenleg érvényes 0,20 EEI értéket, ami a technológia osztályelső referenciaértéke.
Az iparág legjobb EEI átlagértéke, valamint a Grundfos közismert megbízhatósága a MAGNA3 szivattyút a piac legvonzóbb ajánlatává teszi mindazok számára, akik az alacsony élettartam költséget és a beruházás gyors megtérülését tartják szem előtt.
A hatékonyság és a kényelem kombinációja a Grundfos által kifejlesztett intelligens AUTOADAPT vezérlésnek köszönhető.
Az AUTOADAPT folyamatosan módosítja az arányos nyomáskülönbség görbét a jobb hatásfok irányába, a komfort iránti igényt is figyelembe véve. Ennek a gyárilag alapértelmezettként beállított funkciónak köszönhetően az esetek 80 %-ában nem szükséges további manuális beállítás.
A gyári beállítás szerint az AUTOADAPT arányos nyomás görbe alapjele a szivattyú maximális emelőmagasságának 55 %-ánál van. Amennyiben a rendszernek a maximum görbe szerinti nyomáskülönbségre van szüksége, a munkapont ezt a görbét fogja követni, és a szivattyú automatikusan egy új arányos nyomás görbét állít a rendszer munkapontja alapján. És az optimum kereső algoritmus ettől a ponttól indul újra és újra.
Továbbfejlesztett részegységek
A MAGNA3 járókerék és szivattyúház hidraulikáját az áramlás elemzése és a 3D-s fejlesztői eszközök segítségével jelentősen optimalizálták. Az új járókereket magasabb fordulatszámra tervezték, és kompozitból készül. A járókerék lapátozását is jelentős mértékben javították, a korábbi 2D tervezés helyett az új 3D-s tervezésű hajlított lapátozással.
Az állandó mágneses forgórész biztosítja, hogy nincsen slip a forgórész és a kompakt állórész mágneses mezője között. A motor nagy nyomatékra képes alacsony teljesítményfelvétel mellett. Az új szénszál erősítésű kompozit légrésbetét cső a minimálisra csökkenti az energiaveszteséget, magas hatásfokot biztosít.
A kompakt állórész tekercselési technológiának köszönhetően kisebb a hőveszteség, mint a hagyományos tekercseléssel készült motorok esetében.
A Grundfos által kifejlesztett integrált nyomáskülönbség távadó lehetővé teszi a térfogatáram nagyon pontos becslését, így növeli a szabályozott üzemű szivattyú hatásfokát. A betáp elektronika léghűtéses, ezért a megengedett közeghőmérséklet tartomány tovább bővült -10°C és +110°C közötti értékékre.
A továbbfejlesztett ki- és bemeneti panel egy analóg bemenettel (0-10 V vagy 4-20 mA) és két konfigurálható relékimenettel, valamint három digitális bemenettel rendelkezik.
A beépíthető CIM modul segítségével a szivattyú csatlakoztatható épületfelügyeleti rendszerekhez külső protokollillesztő eszközök nélkül is.
Térfogatáram korlát és hőmennyiség mérés
A MAGNA3 két olyan tulajdonsággal is rendelkezik, amelyek lehetővé teszik a rendszer egyszerűbb kialakítását. A MAGNA3 több, mint egy szivattyú.
Az új FLOWLIMIT funkció és a FLOWADAPT vezérlési mód (AUTOADAPT, térfogatáram korlátozással) segítségével a MAGNA3 maximális térfogatárama beállítható. Ez növeli az energiahatékonyságot és feleslegessé teszi a fojtószelepek használatát azokban a rendszerekben, ahol MAGNA3 szivattyú dolgozik az előremenő ágban.
A FLOWLIMIT funkció segítségével minden vezérlési módban megkönnyíti a munkapont beszabályozását – a szivattyú soha nem lépi túl a megadott térfogatáram határt.
A MAGNA3 beépített hőmennyiségmérője felügyeli a rendszer hőmennyiség megoszlását és felhasználását, így megelőzheti a rendszer kiegyensúlyozatlanságából eredő túl magas energiafogyasztást. Ezáltal nem szükséges külön hőmennyiségmérőt telepíteni a rendszerbe.
A hőmennyiség mérési funkció csak akkor használható, ha külön érzékelőt telepítenek a visszatérő ág hőmérséklet mérésére. A beépített hőmennyiség mérő a rendszer optimalizálását szolgálja, de nem alkalmas elszámolás készítésére.
Mobil szivattyú vezérlés
A MAGNA3 a többi elektronikusan szabályozott Grundfos szivattyúhoz hasonlóan szintén felügyelhető és vezérelhető a Grundfos GO alkalmazással, ami ingyenesen letölthető az App Storeból és a Google Play-ről.
A Grundfos GO intuitív vezeték nélküli szivattyúfelügyeletet tesz lehetővé, valamint teljes körű hozzáférést biztosít a Grundfos online eszközökhöz.
Az alkalmazás teljes körű használatához szükség van egy Mobil Interfészre az iPhone vagy Android rendszerű okostelefonhoz. Amennyiben nem rendelkezik okostelefonnal, a Grundfos a Grundfos GO eszközt ajánlja, ami egy komplett, iPod Touch alapú megoldás. A Grundfos GO intuitív vezeték nélküli szivattyúfelügyeletet tesz lehetővé, valamint teljes körű hozzáférést biztosít a Grundfos online eszközökhöz. A Grundfos GO segítségével az egyes szivattyúkat referencia nevekkel is elláthatja. Ahol pedig egy helyszínen több szivattyút is a Grundfos GO segítségével vezérelnek, a szivattyú kijelzője egyértelműen jelzi, pontosan melyik szivattyúhoz is kapcsolódik éppen a távvezérlő alkalmazás.
A szivattyú üzemi paraméterei megjelennek a távvezérlő (telefon) kijelzőjén, beleértve a munkapont, teljesítményfelvétel, szivattyú fordulatszám és hőmérséklet értékeket. Ezek az adatok mind könnyen lekérdezhetők, és egy beépített PDF alkalmazásnak köszönhetően egy rövid összefoglaló is készíthető. Ezek a pdf formátumú összefoglaló jelentések könnyen megoszthatók akár e-mailben, akár pedig nyomtatásban.