Egy újabb lépcsőfok a hatékonyabb csapadékvíz-kezelés irányába
A folyamatos termékfejlesztésnek köszönhetően bővült a Stormbrixx család, az új tag a HD 900-as verzió. Ennek az új elemnek a használatával számos előny érhető el.
Rendszerláncban gondolkodik az ACO, amikor a csapadékvíz-gazdálkodás témáját járja körbe. A rendszerlánc egyes elemeit alkotó termékek mindegyike hozzájárul ahhoz, hogy a jövő generációi is élvezhessék a manapság már csak kék aranynak nevezett vizet. Az összegyűjtés – tisztítás – tározás – visszajuttatás (Collect – Clean – Hold – Release) elemek közül a Stormbrixx az utolsó két lépcsőfokban vesz részt.
Az ACO Stormbrixx építőelemes csapadékvíztározó rendszer új tagja a nagy igénybevételű területek kiszolgálására alkalmas. A HD 900 változat magassága 50%-kal nagyobb, mint az eddig elérhető HD 600, ami számos előnyt jelent. Egyrészt nagyobb rugalmasságot biztosít a méretezés területén, hiszen egy elemből meg lehet oldani azt a magasságot, amihez korábban egy teljes és egy fél elemre volt szükség. Mindez a költségekben is megmutatkozik, hiszen az új HD 900 ára kedvezőbb, mintha két elemből építkeznénk. Ugyanakkor 95%-os üregtartalma nagyfokú hatékonyságról árulkodik. Jelentősen kevesebb földmunkára van szükség, mint a klasszikus kavics-cső kombinációjú rendszer esetében.
Szikkasztás során az előzőleg összegyűjtött és kezelt felszíni vizet az ACO Stormbrixx szikkasztó rendszerében gyűjtik össze. Innen a talaj szikkasztóképességének megfelelő módon jut a talajba, és elősegíti a talajvíz újratöltését. Abban az esetben, ha a tározó tartály PE vagy PP fóliával van körbeágyazva, akkor egy tetszőleges méretű és formájú tartályt kapunk, amelyben a korábban összegyűjtött és tisztított felszíni vizet összegyűjtik, majd ellenőrzött módon és időeltolódással a befogadó hálózatba bocsátják, esetleg újrahasznosítják.
A felszíni vizek csatornába vagy a befogadó vizekbe történő szabályozott kibocsátása egyre fontosabbá válik, különösen nagy esőzések esetén. Ily módon a vihar alkalmával leeső nagy intenzitású zápor burkolt felszínen történő csúcsáramlása időben elnyújtható, ezért a közműhálózati terhelés jelentősen csökken.