Villástargoncák, kocsik és vontatók, valamint a legkorszerűbb raktárkezelő rendszerek vezető szállítója
A cég indulása 1920-ra vezethető vissza, amikor Hamburgban Hans Still 22 évesen kis villanymotor javító műhelyt létesített. Sikeres vállalkozásában villanymotor javításon kívül 1920-ban saját gyártmánnyal is jelentkezett, a Matador nevű áramfejlesztő generátorral, amit hamarosan több kisméretű hordozható áramfejlesztő követett (1924). A kisvállalkozás gyorsan fejlődött, a kezdeti két munkatársat követően az alkalmazotti létszám folyamatosan bővült.
Az első Matador áramfejlesztő teljesítménye csak 0,5 kW volt, 1933-ra azonban a gyártmányskála legnagyobb teljesítményű egysége már 10 kW-os volt. Egy évvel később kezdték meg az első mobil berendezések szerkesztését. Úttörő jellegű, és nagyban hozzájárult a sikerekhez az, hogy a cégalapító Hans Still felfogásából egy szilárd hagyomány fejlődött ki, az, hogy cégének kollektíváját mindig gondozza és támogassa. Ez például közös kirándulásokban, ünneplésekben, a munkatársak alkotói tevékenységének díjazásában, orvosi ellátás biztosításában, üzemi sportkörök működtetésében nyilvánult meg.
1945-re a STILL munkatársak száma megközelítette az 1500-at, és a cég termelése közel megháromszorozódott. 1946-ban mutatták be az első, EK 2000 típusú villamos targoncát. Ezt követően főleg járművet gyártottak, úgynevezett felszíni szállító járműveket. Már az EK 2000 típusnál alkalmazott újszerű egyedi kerékrugózást és a botkormányzást 1948-ban és 1952-ben szabadalmaztatták.
Az 50-es években a STILL is azon német cégekhez tartozott, amelyek gyártmányait világszerte keresték.
Egy 1961-ben bekövetkezett, a szerelőcsarnokból kiinduló sajnálatos pusztító tűzesetet követően rövid idő alatt ismét megkezdődött a gyártás egy bérelt telephelyen. Néhány évvel később azon a helyen, ahol a tűzvész történt, már új, korszerű szerelőcsarnok állt, melyet új gyártócsarnokok, új irodaépület és központi fűtő- és energiaellátó központ követtek.
Az '70-es években a STILL élt a műszaki haladás adta lehetőséggel, ahol csak ésszerűnek mutatkozott. A számítógépeken túlmenően az első teljesen automatizált gyártóberendezéseket is bevezették a termelésben. A munkaidő beosztásnál is új koncepciót próbáltak ki: a rugalmas munkaidőt, melyet 1972-től kezdték alkalmazni, és amely megoldás a STILL munkatársainak nagyobb önálló döntési szabadságot és személyi felelősséget nyújtott. Szintén a '70-es években tudományos kutatás eredményeként bevezették a szabadon álló emelőoszlopot.
Már 1971-ben a forgalom 200 millió márkát jelentett, ami a 80-as évek közepére majdnem megháromszorozódott, és 1989-ben elérte a milliárdos határt. Számottevő volt a termelékenység növekedése, a gyártási ésszerűsítés és a beruházások növekedése is. Mindez a gyors növekedés mellett a cég stabilitásához is hozzájárult. 1980-ban a két hamburgi gyártelepet összevonták, és ezen túlmenően bővítették a gyártókapacitást, fejlesztettek és korszerűsítettek. A 80-as években telepítették az első hegesztő robotot, a nagyteljesítményű CAD-berendezést, számos új és korszerű fő telephelyet hoztak létre. 1984-ben az export értékesítés már a cég forgalmának 50%-át elhagyta, 1989-ben pedig a STILL átvette a SAXBY nevű francia céget.
A 90-es években indult meg a cég terjeszkedése kelet felé. 1990-ben a keleti irányban való terjeszkedés alapkövét Lipcsében helyezték le, ahol értékesítési irodát alapítottak. Hamarosan leányvállalatot hoztak létre Magyarországon (1992.), Csehországban (1993.), és Lengyelországban (1995.), és időközben már Oroszországgal is létrejött a kapcsolat. A siker titka a keresletnek megfelelő gyártmányskála, a nehézkivitelű felszíni szállítóeszközöktől egészen a raktártechnikai berendezésekig, összesen 12 külföldi társasággal.
Az intralogisztika területén a készülékek és a kapcsolt rendszerek közötti releváns információk továbbításában a STILL teljes körű koncepciót kínál. A cég teljes körű módszere gondoskodik minden intralogisztikai elem és a munkaerő hatékony együttműködéséről. A STILL a minőségnek és a gyors szerviznek köszönhetően rendkívül magas rendelkezésre-állást garantál. Termékeik felhasználóbarát kivitelben készülnek, így időtakarékosan kezelhetők.
A STILL innovatív és intelligens ötleteivel eleget tesz a környezetvédelmi feladatoknak is. Például a Blue-Q energiatakarékossági programban a készülékek ugyanolyan teljesítménye mellett akár 10 - 20 százalékos megtakarítás is elérhető. Szakértő munkatársaik minden esetben szívesen állnak az Önök rendelkezésére, bízva abban, hogy a személyes kapcsolat a hosszú távú üzleti kapcsolat alapja.
A STILL targoncák, raklapszállítók, komissiózók, szállítókocsik letölthető adatlapjait megtalálja, ha a hír alatti termékképekre kattint, amennyiben árajánlatot, egyéb információt vagy katalógust szeretne kérni a STILL Kft. munkatársától, használja a megfelelő gombot.