A homlokzati hőszigetelések összetett rendszerek, tervezésük és telepítésük komplex feladat, ami szaktudást és nagy odafigyelést igényel. A Cemix videósorozata ehhez a többlépcsős munkához nyújt a laikusok számára is jól követhető áttekintést. Praktikus tanácsok, sok gyakorlat, kevés elmélet lépésről-lépésre.
Hőszigetelési táblák ragasztása
A homlokzati hőszigetelő rendszerek fontos elemét képezi a rendszerragasztó. A szigetelő táblák rögzítése a teherhordó falazatra ugyanis elsősorban ragasztással történik. A megfelelő ragasztó kiválasztásakor figyelembe kell venni a felhasználás helyét, a falazat és a falazóanyag tulajdonságait, a táblák anyagát és egy sor egyéb szempontot.
Üvegszövet háló beágyazása
A hőszigetelő rendszer mechanikai védelmét az üvegszövet hálóval megerősített ragasztóréteg biztosítja. Ennek hiányában a homlokzat sérülékenyebbé válik, nő a repedési hajlama és kevésbé fog ellenállni az olyan környezeti hatásoknak, mint a fagy vagy a pára. Az üvegszövet hálót a ragasztórétegbe kell helyezni. A kivitelezés során kiemelt figyelmet kell fordítania a sarkok, az ívek és az ablakcsatlakozások védelmére.
Dübel kihúzásvizsgálat
A dübelek biztosítják a hőszigetelő táblák mechanikai rögzítését a falakhoz. A falazat és a falazóanyag, illetve a választott hőszigetelés paramétereitől függően más és más típusú dübelre van szükség. Hogy pontosan milyenre, azt az úgynevezett dübel kihúzásvizsgálat segítségével lehet szakszerűen megállapítani.
Homlokzati szigetelés dübelezése
Ugyan a hőszigetelő táblák rögzítését alapvetően a ragasztás biztosítja, vannak olyan mechanikai hatások (például a szélszívás), amelyek ellen a dübelek nyújthatnak megfelelő védelmet. Másképp fogalmazva, ezek segítségével lehet oldhatatlan kapcsolatot képezni a falazat és a hőszigetelés között. A dübelek telepítése a hőszigetelő táblákat rögzítő ragasztó megkötése után történhet.
Színezővakolat felhordása
A homlokzati színezés az építkezés, ezen belül is a homlokzati hőszigetelő rendszer kivitelezésének befejező fázisa. A jól megválasztott, minőségi anyagokkal nemcsak az esztétikai élményt fokozhatjuk, de védekezhetünk az időjárás viszontagságai ellen és kihangsúlyozhatjuk az épület előnyös tulajdonságait.