A Terrán MediComfort hosszú távon biztosítja a komfortos és energiahatékony lakóteret
Azon túl, hogy a tető nagyban meghatározza az épület stílusát és védelmet jelent otthonunk számára, épületenergetikai szempontból is fontos funkciót tölt be. Nyáron a meleg ellen véd, télen pedig nem engedi megszökni azt. A rezsiköltségek csökkentése mellett a tetőhőszigetelés a komfortérzetet is jelentősen befolyásolja.
Az idősebb házaknál sok esetben hőhidas a tetőszerkezet, csak a szarufák között találkozhatunk hőszigeteléssel, ami komoly hőveszteséggel jár. Problémát jelent az is, ha egyáltalán nincs, vagy nem megfelelő méretű az átszellőztetett légrés, továbbá nem alkalmaztak alátétfóliát, az hiányos vagy nem páraáteresztő.
A tetőterek ideális klímájának megőrzése érdekében a tetőszerkezetben elhelyezkedő hőszigetelésnek van a legnagyobb szerepe. Ma az egyik legkorszerűbb tetőhőszigetelést a szarufák felett elhelyezett PIR/PUR keményhab hőszigetelő táblák jelentik.
A PIR nem más, mint a poliuretán egy továbbfejlesztett változata, amely a hagyományos poliuretán hőszigeteléseknél sokkal jobb fizikai és kémiai tulajdonságokkal rendelkezik. Ez ma az építőiparban használt egyik legkedvezőbb hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező anyag: hővezetési tényezője 0,022-0,025 W/mK (vastagságtól és kasírozástól függően).
A kemény PIR anyagú hőszigetelés szarufák feletti elhelyezése esetén felületfolytonos, zárt hőszigetelő réteget kapunk.
A MediComfort tető hőszigetelő rendszert nagyméretű PIR táblák alkotják, amelyek felső oldala az alátéthéjazatot képező tetőfóliával borított, a szélek mentén túlnyúló öntapadó sávval. Így a MediComfort alkalmazásával egyszerre alakítható ki a hőszigetelés és az alátétfedés.
A különböző kasírozásnak köszönhetően a Terrán MediComfort tető hőszigetelő rendszerének típusai egyaránt alkalmazhatók felújításkor és új építés során.
A MediComfort NATUR PIR MV alacsonyabb páradiffúziós ellenállása miatt elsősorban meglévő tetők felújításához ajánlott kiegészítő hőszigetelő rétegként, de új tetőknél önmagában is alkalmazható szarufák feletti tetőhőszigetelés.
A MediComfort NATUR PIR ALU összetett tetőidomú új tetők építéséhez is hatékonyan felhasználható, kiváló hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező szarufák feletti tetőhőszigetelés.
A MediComfort HD elsősorban meglévő tetők felújításához, kiegészítő hőszigetelő rétegként alkalmazható szarufák feletti tetőhőszigetelés, de új tetőknél önmagában alkalmazva is kiváló.
A MediComfort 022 új tetők építéséhez felhasználható, kiváló hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező szarufák feletti tetőhőszigetelés.
A MediComfort POLIMER alacsony hajlásszögű tetőkhöz kifejlesztett, kiváló hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező szarufák feletti tetőhőszigetelés, vízzáró borítással.
A fűtött tetőteret határoló szerkezetek hőátbocsátási tényezőjének követelményértéke már minden új épületre vonatkozóan egységesen 0,17 W/m²K. A követelményérték a hagyományos technológiával készülő tetőteret határoló szerkezeteknél legalább 25-35 cm vastag, a szarufák közé és alá épített szálas hőszigetelő rétegekkel lenne biztosítható.
A PIR hab alapanyagú MediComfort tetőhőszigetelés alkalmazásával kiküszöbölhető a szarufák vonalában a hőhídhatás és akár 14 cm vastagság is elegendő a szigorú követelmények teljesítéséhez. Ha pedig a már meglévő tetőszerkezetet újítjuk fel, és a szarufák között megfelelő állapotú a régi hőszigetelés, akár 8 cm vastag MediComfort tetőhőszigetelés is elegendő lehet. Mindez kevesebb anyagfelhasználást és kedvezőbb térkihasználást eredményez. Emellett szállítása, anyagmozgatása és beépítése is egyszerűbb.