A szarufák közé ásványgyapotot, a szarufákon kívül pedig puren Plus PIR hőszigetelést építettek be
A stuttgarti épület felújításának különlegessége az, hogy a légzáró réteget – ezt párazárásnak is nevezik – nem belülről, a szarufák alatt és nem is a szarufák körül hurkolva, hanem a szarufák felett kisimítva építik be. Ennek a beépítési módnak az az előnye, hogy a légzáró réteget a teljes felületen egybefüggően és nagyon gyorsan lehet beépíteni. Mivel a párafékező fólia kétoldali ragasztócsíkkal rendelkezik, így légmentesen zárható további ragasztószalag alkalmazása nélkül. A puren összehangolt kiegészítő rendszerével, a nagyszilárdságú, mindkét felületen ragasztott kötéssel és a különleges ragasztási- és tömítési kellékanyagokkal hibátlan eredményt hoz. A kiépített légzáró réteget normál fényben jól lehet ellenőrizni és szükség esetén gyorsan és könnyen javítani.
A pusztán hőszigetelő képességnél és a fűtési költségek minimalizálásánál még értékesebb a lakótér komfortossága. A szarufán kívüli, teljes felületében zárt hőszigetelés egy teljesen szélálló hőszigetelő burkot alkot, amely alatt nagyon kellemes élni. A szarufán kívüli hőszigeteléssel a teljes tetőszék a hőszigetelésen belülre kerül, leválasztja a tetőszerkezetet a nap folyamán ingadozó külső hőmérséklettől, így csökkenti a gerendázat esetleges recsegését, ráadásul a tetőszék hőtároló képességét is kihasználja az egyenletes tetőtéri klíma érdekében. A légtömör kialakítású, teljes felületében hőszigetelt tető alatt szintén kitűnő a védettség a nyári forróságtól. Ehhez nagyban hozzá tud járulni, ha minden tető- és erkélyablakot kívülről lehet árnyékolni, ennek hiányában ugyanis az erős nyári napsütés a nyílászárókon keresztül éppen azt fűtené fel, amit a hőszigetelés hűvösen tartana.
Napjaink bonyolult épületfizikai összefüggéseit az építtetők, de olykor még a kivitelezők sem értik tökéletesen. Emiatt szabad teret kapnak az elméleti leegyszerűsítések, alaptalan feltételezések vagy akár téves vélekedések. Az tény, hogy a jó téli hőszigetelés mindig jó hővédelmet jelent a nyári hőségben is. Nincs olyan hőszigetelő anyag, amely kiemelkedően vagy jobban védene a nyári túlmelegedéstől. Azonos hővezetési tényező és légtömör kivitelezés mellett minden hőszigetelő anyag hozzávetőlegesen azonosan viselkedik. A nyári hővédelem szempontjából sokkal fontosabb az ablakok árnyékolása.
A tetőszerkezetet a szél folyamatosan terheli szélnyomással és a váltakozó szívóhatással (lásd az ábrán). A hőszigetelés minősége és a tetőtér komfortja szempontjából ezért a szerkezet légtömör és szélálló kialakítása a döntő, mert csak így tudják teljes mértékben kibontakoztatni a teljes hatásukat a hőszigetelésbe bezárt gáz- vagy légpárnák.