Néhány általános URSA jótanács tetőterek szigeteléséhez

Segítség a megfelelő szigetelőanyag típusának kiválasztásához

A ferdetetős épületszerkezet nagyon összetett struktúra, mert sokféle anyagból, sokféle munkafolyamat során épül meg. Sokan azt gondolják, hogy ha elkészült tetőterükben problémát tapasztalnak, akkor biztosan "rossz az anyag". Ez azonban nem ilyen egyszerű!

Minden gyártó elmondja, hogy miért is fontos a megfelelő szigetelőanyag típusának kiválasztása: csak ez garantálja az optimális minőséget. A szigetelőanyagoknak különböző követelményeknek kell megfelelniük:
 
  • hőszigetelési paraméter: alacsony hővezetési tényező (lambda), az épület energiafelhasználásának minimalizálása érdekében,
  • hangszigetelési paraméter: az akusztikailag komfortos lakhatás érdekében,
  • éghetőségi jellemző, mint alap biztonsági feltétel (az URSA ásványgyapotok pl.: az A1-es nem éghetőségi kategóriába tartoznak),
  • öregedésállóság: hosszútávú megoldások,
  • saját síkjában való roskadás-mentesség: ha egy idő után az eresz irányába feltorlódik a szarufák között elhelyezett szigetelőanyag, hamarosan penészesedéssel és többlet hőveszteséggel kell számolni, mivel szigeteletlen felületek alakulnak ki,
  • nagyfokú rugalmasság: jó beékelődés, töltse ki a rendelkezésre álló teret, hogy a szarufa természetes mozgásait (száradás, vetemedés, csavarodás) a szigetelőanyag követni tudja,
  • egészségre ártalmatlan nyersanyagokból készüljön,
  • környezettudatos családoknál fontos szempont lehet a szigetelőanyag kiválasztásánál, hogy az mennyire "zöld" termék.
  • Miután meggyőződtünk róla, hogy "A Tökéletes" anyagot választottuk, utána jön az ácsok, bádogosok, a tetőfedők, és szárazépítők (belső gipszkartonosok) szerepe… és végül, a nagy kérdés: ki és hogyan helyezi el a szigetelőanyagot és a külső-belső fóliákat?

    Nehéz összehangolni a munkafolyamatokat, mert minden szakma "független egységként" tevékenykedik, és csak a teljes munkafolyamat befejezésekor látható és tapasztalható, hogy az elkészült végeredmény végül vagy összehangolt munka eredménye lett, vagy nem.

    Amennyiben nem, akkor már csak komoly szerkezeti külső és/vagy belső bontások árán javítható a szerkezet, és ez nem kíméli sem pénztárcánkat, sem idegeinket. Ennek elkerülésére meg kell hát győződnünk arról, hogy kivitelezőink a gyártói utasítások pontos betartásával alakítják ki a komplett tetőtéri szerkezetet és helyezik el benne a szigetelőanyagokat…ellenkező esetben a következő - azonnal látható, vagy később jelentkező - problémákkal szembesülhetünk (1-2. ábrák):
     
  • hulladék anyagokból készített szigetelőréteg,
  • nem megfelelően méretre vágott szigetelés,
  • szigetelőanyag és faszerkezet helytelen illesztése,
  • szigeteletlen területek,
  • talpszelemennél PUR-hab rögzítés a nem megfelelő szigetelőanyag kiválasztása miatt.
  • Jó példaként egy megfelelően elhelyezett, méretre vágott és illesztett hőszigetelést látunk a 3. ábrán.
    (URSA referencia: egy családi ház URSA DF 39 SILVER üveggyapottal szigetelve - össz. szigetelési vastagság 30 cm: 15 cm a szarufák között és 15 cm a szarufák alatt)
    Az URSA szigetelőanyagok letölthető adatlapjáért kattintson a hír alatti termékképre, ha árajánlatot, további információt vagy katalógust szeretne kérni az URSA Salgótarján Zrt. munkatársától, használja a megfelelő gombot.
    Kategóriák
    Üveggyapot és habüveg szigetelések
    Üveggyapot és habüveg szigetelések
    Kőzetgyapot szigetelések
    Kőzetgyapot szigetelések
    Polisztirol szigetelések
    Polisztirol szigetelések
    Hőszigetelések, hangszigetelések
    Hőszigetelések, hangszigetelések
    Épületszerkezetek
    Épületszerkezetek
    Épületszerkezetek

    Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

    Épületgépészet

    Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

    Épületvillamosság

    Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

    Berendezések

    Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

    Eszközök

    CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...