A kegyhely építményeihez Mapei betonjavító, homlokzati, hideg- és melegburkolati termékeket alkalmaztak
A felújítás másik célja az volt, hogy a zarándokok számára szép és vonzó helyszínt hozzanak létre. Kálmán Peregrin, a kegyhely igazgatója nyilatkozatában arról beszélt, hogy a szépségnek megszólító ereje van, közelebb visz minket a jóhoz. A szép környezet átalakító erejű, képes arra, hogy az ide érkező zarándokokat visszavezesse önmagukhoz, az embereket elvezesse Istenhez.
Akár a turisztikai, akár a vallási célokat emeljük ki, az építők mindent megtettek azért, hogy ezek a célok a lehető legtökéletesebben megvalósuljanak.
Milyen újdonságok jöttek tehát létre a hazai legnépszerűbb kegyhelyen? A kivitelezők elvégezték a templom, az itt álló Ferences rendház és a gyóntatóudvar teljes rekonstrukcióját, a templomban letisztították a freskókat, új belső burkolat, kápolna, kegyoltár és gyóntatók kerültek kialakításra. A szabadtéri oltár és kút is átépítésre került, valamint kicserélték a szabadtéri padokat, s bővítették a számukat is. A zarándokszállásokat és a kapcsolódó kiszolgáló helyiségeket is felújították. Új fogadóépület is épült, konferenciaterem, bemutató múzeumi tér, valamint egy szabadtéri színpad. A Lourdes-i barlangba egy új mozaikkompozíció került, Marko Rupnik, szlovén származású jezsuita művész alkotása. A szabad térre templomi hangulatot varázsol ez a mű, a búcsútér szentély jellegét erősítve. A kép magyar szenteket és hét ferences vértanút ábrázol.
A kivitelezőket nem csak a határidőre színvonalasan elvégzett munkák dicsérik, de az is, hogy végig sikerült szakaszosan úgy dolgozniuk, hogy a kegyhely látogatható maradt, s a látogatók száma sem csökkent.
A búcsútér fontos pontján újonnan épült Lourdes-i barlangban elhelyezett köszönőtáblák számára új alapot készítették Planitop 400 habarccsal, majd a táblák felragasztását a nagyon erős tapadást biztosító Elastorapiddal végezték el.
Mapei homlokzati termékeket - a Silexcolor és a Silancolor termékcsaládból - az épületek falainak felújítása során alkalmazták, több mint 1000 m² felületen. A termék bedolgozhatóságát és kiadósságát kiválónak ítélte a kivitelező, az anyag már vékony rétegben felhordva is kiváló takarást biztosít.
Ugyancsak alkalmazásra került a Mapetherm ragasztótapasz, amivel glettelést végeztek hozzávetőleg 600 m² felületen.
A beruházás során alkalmazott Mapei termékek letölthető adatlapjaiért kattintson a hír alatti termékképekre, amennyiben árajánlatot, bővebb információt vagy katalógust szeretne kérni a Mapei Kft. munkatársától, használja a megfelelő gombot.