A tető gazdaságos, tartós és minőségi renoválásához
Hasznos fedőszélesség kontra tényleges táblaszélesség
Érdemes például tisztázni, hogy az 1 m² felületre megadott egységár alapján hogyan kell számolni a tetőfedő táblák tényleges árát. Van olyan gyártó, aki a hasznos fedőszélességre, és van, aki a tényleges táblaszélességre vonatkozóan adja meg az árat. A kétféle érték között pedig akár 10-12% különbség is lehet.
Ne maradjon ki semmi! - A tetőfólia, a tartozékok és a beépítés költségei
Érdemes rákérdezni arra, hogy az ajánlat tartalmazza-e a tetőfóliát: ha a meglévő és megmaradó tetőszerkezeti elemek nem tudják ellátni az ún. másodlagos vízelvezetést, ezt mindenképpen be kell építeni.
Az új tetőfedő anyagok megfelelő összeszerelése számos különböző tartozékot igényel: fűző- és rögzítő csavarokat, szegélyezéseket, tömítőprofilokat stb. Vajon ezeket is felvették a kifizetendő anyagok listájára, vagy csak a végső elszámolásnál bukkannak majd elő váratlanul, nem tervezett kiadásként? Hasonlóan fájdalmas, utólagosan jelentkező többletköltség adódhat a tetőfedéshez szükséges anyagmennyiség felmérésének pontatlanságaiból, vagy a munkadíjban foglalt feladatok részletes egyeztetésének elmaradásából. Egyértelműen tisztázni kell a kivitelezővel, hogy az általa kért összeg tartalmazza-e az összes szükséges elem (tetőfedő anyagok, tartozékok, tetőfólia, fa aljzatszerkezet, stb.) beépítésének díját.
Lényegesek a garanciális feltételek is
Mivel egy tető felújítása egy család életében általában a jelentősebb, hosszabb távú beruházások közé tartozik, érdemes tájékozódni arról, hogy a beépítésre kerülő anyagokra a gyártó mennyi garanciát ad és milyen feltételekkel. A körültekintő vásárlók azokat a hazai piacon komoly referenciákkal bíró céget részesítik előnyben, akik két-három évtized múltán is kezeskednek majd vállalásaikért. Nagy előnyt jelenthet a hazai gyártó melletti döntés, hiszen ha a későbbiekben pótlásra, kiegészítésre, bővítésre van szükség, nagyobb az esély arra, hogy ugyanazt az anyagot rövid időn belül ismét szállítani tudják.
A svéd világvállalat tűzihorganyzott, színes műanyag bevonatos acélból készült tetőburkolatai elsősorban a természeti és egyéb fizikai hatásokkal szembeni nagy ellenállásuknak és tartósságuknak köszönhetően nagy népszerűségnek örvendenek. Bár hazánkban hagyományosan a szilikát alapú cserepeket használnak, érdemes elgondolkodni azon, hogy a valóban időtállónak tervezett templomok és kastélyok tetejét miért éppen fémlemezekkel burkolják évszázadok óta. A Lindab e jól bevált tradicionális technológiát a legmodernebb innovációs eredményekkel ötvözve teszi elérhetővé a lakosság számára.
A tűzihorganyzásnak, illetve a műanyag bevonatnak köszönhetően a Lindab tetőfedő anyagai nem csak tartósak, de változatos szín- és formaviláguknak köszönhetően esztétikusak is. Számos formában, így például klasszikus, mediterrán vagy akár a legmodernebb, minimál design stílusban is elérhetőek. Az anyagok hajlékonyságából adódó könnyű megmunkálhatóság bonyolultabb formák, ívek, manzárd ablakok stb. burkolása is tökéletesen alkalmas.
A szerkezet kis önsúlyának további előnye, különösen a felújítások esetében, hogy nem terhelik oly mértékben az épület tartószerkezetét, mint a legalább négyszer-ötször nagyobb tömegű, szilikát alapanyagú, hagyományos cserepek. Ez igen jelentős megtakarítást eredményezhet a Magyarországon igen elterjedt palatetők renoválásakor. A Lindab cserepeslemezeivel vagy síklemezeivel a veszélyes hulladéknak minősülő - éppen ezért meglehetősen jelentős szállítási költségekkel járó - a pala elbontása nélkül, azaz ráfedéssel is megoldható a tető felújítása. A munkálatok megkezdése előtt természetesen ki kell kérni a statikus és/vagy az építészmérnök véleményét a meglévő szerkezet állapotáról, illetve a szükséges javítási munkákról.
A tetőfelújításnál alkalmazható Lindab termékekkel kapcsolatban további információért kattintson a hír alatti termékképekre, ha árajánlatot, bővebb információt vagy katalógust szeretne kérni a a Lindab Profil munkatársától, használja a megfelelő gombot.