Milyen gyakran nyúlunk az ajtókilincsekhez, fogantyúkhoz, korlátokhoz? Gyakrabban, mint gondolnánk.
Amint az emberek belépnek egy helyiségbe vagy kinyitnak egy ablakot és megérintik a fogantyúkat, abban a pillanatban érintkezésbe kerülnek a baktériumok hordozóival.
A nagy forgalmú épületekben, például a kórházakban, közigazgatási intézményekben, vagy szállodákban, ez megnövekedett fertőzési kockázattal jár.
Bevonatok a fertőzések ellen
A rézből és bronzból készült kilincsek anyaguknak köszönhetően
A legismertebb antibakteriális bevonat az ezüst-iont tartalmazó felületkezelés (AntiGERM), ami hazánkban már néhány éve elérhető a Maestro kilincsek kínálatában. A fotokatalitikus (HC3) bevonat a gombák, baktériumok mellett, bizonyítottan influenza vírus ellen is hatékony védelmet nyújt.
Az új antibakteriális bevonat, az Anti-Infection Coating (AIC) a rozsdamentes acélból és alumíniumból készült FSB termékeihez kapható.
Könyökkel és alkarral működtethető megoldások
Az elnyújtott formájú kilincsmodelleket kifejezetten úgy tervezték, hogy könyökkel vagy alkarral is könnyen, biztonságosan és kényelmesen nyithatóak legyenek.
Az alkartartó kiegészítővel utólagosan majdnem minden kilincsmodellnél biztosítható az ajtók biztonságos, érintésmentes nyitása és csukása. Üvegszállal erősített műanyagból készül, így nagyon tartós. Különösen kórházakban, műtőkben hasznos kellék, de vírusfertőzés idején máshol is jól alkalmazható. A legtöbb kilincsformára jól illeszthető (formai követelmény a 18-25 mm átmérő vagy magasság).
Az ajtóhúzókra szerelt kiegészítő segítségével az ajtók alkarral is nyithatók és zárhatók. Használható a leggyakoribb 19 - 38 mm átmérőjű fogantyúkhoz, továbbá alkalmas a szögletes és ovális keresztmetszetekhez is.
Függetlenül attól, hogy ajtó- vagy ablakkilincsekről van szó, az antibakteriális bevonatok, illetve a könyökkel, alkarral működtethető kilincsek döntő mértékben hozzájárulhatnak a fertőzések kockázatának csökkentéséhez.