A RAVATHERM XPS hőszigetelés jelentősen meghosszabbítja a tető, és így az épület élettartamát, továbbá jelentősen csökkenti a karbantartási költségeket is
Ilyen esetben a következőket betartva érdemes a lapostető szigetelését elkészíteni:
- Általában két rétegben kell a hőszigetelést fektetni.
- Az alsó réteg nagyobb, vagy egyező vastagságú legyen a felsővel.
- A rétegek átfedésben kerüljenek beépítésre.
- A hőszigetelés tetején a leterhelő réteg alá páraáteresztő vízterelő-fóliát kell beépíteni.
- A tető lejtésviszonyai elégítsék ki az ÉMSZ irányelvekben megfogalmazottakat.
- A leterhelő réteg alsó 2-5 cm-re tegye lehetővé a pára eltávozását, diffúzióját.
A vízterelő fólia a normál esetben a hőszigetelés alsó síkján lefolyó csapadékvíz hűtő hatásának és a két hőszigetelő réteg között időszakosan fellépő kedvezőtlen hatású vízfilm-képződés veszélyének minimálisra csökkentése érdekében javasolt. A felső hőszigetelő réteg tetején, a leterhelő réteg alá kell fektetni, a szűrő-elválasztó geotextília helyett. Anyaga páratechnikailag nyitott (pl. Tyvek), nincs vízfelvétele és nem akadályozza a pára vándorlását, de alkalmas a hőszigetelésig lejutó víz tetőösszefolyóhoz terelésére.
A fordított rétegrendű lapostetők biztonságos, hosszú-távú megoldást nyújtanak épületeink tetejének szigetelésére, a két rétegű fektetés pedig alkalmas a megnövekedett és szigorodó hőtechnikai előírások által követelt hőátbocsátási tényezők teljesítésére. A hőszigetelés pozíciójából adódóan több szerepet is betölt. Biztosítja az épület felső hővédelmét, megakadályozza a vízszigetelés nagy hőterhelését és tartós mechanikai védelmet biztosít a vízszigetelésnek.
A fordított tetők több mint hatvan éves múltra tekintenek vissza és a külföldi, több évtizedes korú referenciák mellett, Magyarországon is találunk negyven évnél idősebb, kiváló állapotban lévő fordított rétegrendű lapostetőket.