Kezdetben az épület külső falának tégláit használták a szellőző kürtő kialakításához, az épületenergetikai előírások jelentős szigorodásával azonban a külső hőszigetelés vastagsága jelentősen, akár 20-25 cm-re is megnövekedett. Ez sajnos nagyon lecsökkentette a hővisszanyerési hatásfokot, ezért a szellőző kürtőt a falon kívülre, a hőszigetelésbe helyezték át 10/50-es vagy 12/50-es csiszolt válaszfaltéglából kialakítva. A tetőtér beépítéses épületeknél eddig gondot jelentett az alacsony parapetfal, de ezt is megoldották: flexibilis szellőzőcsöveket használva a ferde tetőrészen vagy a vízszintes mennyezeten lehetnek a szellőzőrácsok.
A képeken egy meglévő padlástérre való utólagos beépítés látható. A külső falra került téglakürtők később eltűnnek az EPS hőszigetelésben, ahogy a szarufák között vezetett szellőzőcsövek is a tető kőzetgyapot hőszigetelésében.
A következő két kép és a legfelül szereplő egy új tetőteres ház építésénél a már teljesen elkészült külső-belső állapotokat mutatja.
A bemutatott megoldással egyszerűen, komfortosan és gazdaságosan megoldható bármilyen építési anyagú és kialakítású, meglévő vagy új épület energiahatékony hővisszanyerős szellőztetése bárhol az ország területén.