A Lomax árnyékolók hatékonyan védik az épületek belső tereit a túlmelegedéstől és a hidegtől
Egy ház építése vagy felújítása már nem csak megjelenési és kényelmi, hanem ökológiai és fenntarthatósági kérdés is. Ma az építőiparnak új követelményekhez és szabványokhoz kell alkalmazkodnia, amelyek célja a ház energiafogyasztásának csökkentése is, és erre az ökológiai épületek jelentik a megoldást. De hogyan befolyásolja ez az árnyékolástechnikai megoldásokat és magának a háznak a működését?
2022 januárjától Magyarországon csak olyan házat lehet építeni, amely az épület energiahatékonysági tanúsítványa (PENB) szerint "B", azaz a "nagyon takarékos" kategóriába tartozik. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy meg kell felelnie az építészeti és építési koncepcióra, az alkalmazott technológiákra és a megújuló energiaforrások használatára vonatkozó követelményeknek.
A "helyzet" optimalizálása
Az építési projektnek tehát meg kell felelniük bizonyos ökológiai kritériumoknak, legyen szó akár a környezetre gyakorolt hatásról, akár az energiafogyasztásról. Figyelembe kell venni a helyi domborzati viszonyokat, az éghajlatot, a növényzetet vagy a napsütést is. A Lomax árnyékolástechnikai termékekkel a lehető legtöbb természetes fény és napenergia hasznosítható, ugyanakkor ezek az árnyékolók védik a belső teret a túlmelegedéstől és a hidegtől.
Modern technológiák = fenntarthatóság felé vezető út
Amikor befejeződik egy építkezés, elérkezik az ideje, hogy az új házat felszereljék különböző kiegészítőkkel, melyek javítják ott élők komfortját.
Az alábbi tippek segítségével jelentős energiaköltségek takaríthatóak meg, ugyanakkor az épülete környezetbarátabb is lesz:
- Gondolkodjon árnyékolástechnikai termékek beszerzésén. A Lomax kültéri árnyékolók és ablakredőnyök különösen alkalmasak erre a feladatra, mivel nyáron a napenergia akár 94%-át is blokkolhatják, így nem kell pénzt költeni a légkondicionálásra. Télen viszont éppen az ellenkező hatást lehet velük elérni, mert megtartják a hőt a helyiségben. A Lomax termékek egész évben hatékonyan hozzájárulnak a CO₂-kibocsátás csökkentéséhez.
- Egyre inkább előtérbe kerül az otthoni berendezések távvezérlése. Egy okostelefon vagy egy központi egység segítségével az árnyékolók, a garázskapu, a fűtés, a riasztó, de akár az összes elektromos készülék és a világítás is vezérelhető távolról. Az okosotthon rendszerekkel rengeteg pénz takarítható meg az energián, ami csak az egyik oka annak, hogy ezek a megoldások olyan népszerűek.