Az eplényi síaréna Tubo spirálkorcolt csövet választott a Malom-patak lefedésre

Heves zápor idején a patakmederben megjelenő vízhozam miatt a vízelvezetésére egy 2200 mm átmérőjű csőre volt szükség

A síaréna központi kiszolgáló épülete, továbbá a közösségi teret kialakító, játszótérrel, szabadtéri eszközökkel felszerelt tisztást rendszeresen elmosta a megduzzadt Malom-patak. Az erdőt átszelő, kanyargós, romantikus vízfolyás a síkomplexum közepén, a nagylejtő aljában, valamikor a közelmúltban zárt betoncsőbe lett átvezetve. Az akkori műszaki megoldás 3, egymás mellé fektetett, és majd 100 méter hosszon futtatott ikeráteresz volt, amely a kivitelezés minősége, illetve az alulméretezés miatt folyamatosan, évről-évre ment tönkre. A tönkremenetel során a betonelemek egymástól eltávolodtak, helyenként a betoncsövek megroppantak és emiatt háttöltéssel és hordalékkal fokozatosan feltöltődtek, így az amúgy is szűkös keresztmetszet egyre kisebb vízszállítási kapacitást tett lehetővé. A sípálya üzemeltetői, megunva az áldatlan állapotokat, megkeresték a Tubo Hungária Kft.-t, hogy a külföldön látott mintára javasoljanak valamilyen megoldást.
Két helyszíni egyeztetést, majd némi geodéziai fölmérést követően kialakult egy koncepció, amely a helyi viszonyokat figyelembe véve - tanpálya nyomvonala, erdő széle, ratrak útvonala - meghatározta a tervezett pataklefedés ideális nyomvonalát.
Ezek után, vízügyi adatok hiányában, a vizes tervezők segítségével, vízgyűjtője területének lehatárolása alapján, becslés készült a manapság oly gyakori zivatarok idején várható, a patakmederben megjelenő vízhozamra. Kiderült, hogy az amúgy az év nagyrésze során alig csordogáló kis patakocska heves zápor alatt olyan mennyiségű vizet képes összegyűjteni, hogy annak elvezetésére egy 2200 mm átmérőjű csőre van szükség.

Így, hogy már majdnem minden adat rendelkezésre állt, alig pár nap alatt a koncepcióból készült egy végleges terv, olyan hosszútávú üzemeltetésről is gondoskodó megoldásokkal, mint a felvízi oldalon készített hordalék és energia törő medence kialakítása. A terv alapján a társaság egy hét alatt legyártotta és leszállította a csőszerkezetet, amelyet alkalmi helyszíni tanácsadás mellett helyi vállalkozó épített be.
A spirálkorcolt acélcsövek előnyei itt is megmutatkoztak: a könnyű súly miatt nem igényel speciális munkagépeket az anyagmozgatás, így nehezen megközelíthető helyekre is eljuttatható a csőszerkezet.
Rövid határidővel történő tervezés/gyártás, személyre szóló, egyedi műszaki megoldások: bekötések, aknák, iránytörések.
A cső anyagából készített iránytörésekkel elkerülhető a helyszíni monolit betonakna készítése.
A műszaki tartalom: 2200 mm átmérőjű, 150 m hosszú spirálkorcolt hullámosított acélcső, 4 db iránytöréssel, 2 tisztító aknával, több beömlő csatlakozással.
A spirálkorcolt hullámosított acélcsövek műszaki ismertetőjét a hír alatti termékképre kattintva érheti el. Amennyiben árajánlatot vagy bővebb információt szeretne kérni a Tubo Hungária Kft. munkatársától, használja a megfelelő gombot.
Kategóriák
Közművezetékek, közművédő elemek
Közművezetékek, közművédő elemek
Mélyépítés
Mélyépítés
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...