Tíz díjat adtak át a legeredményesebb, leginnovatívabb megoldásokat megvalósító partnerek számára
Komplexebb paraméterek, növekvő elvárások, valamint olyan, iparból átvett technológiák, mint például a digitális ikrek felbukkanása és várható elterjedése jellemzik a hazai épületautomatizálási piac felsőbb szegmenseit. Megkerülhetetlen szemponttá fejlődött a lehető legmagasabb szintű energiahatékonyság és a biztonság, legyen szó akár tűz-, akár külső behatolások elleni védelemről – hangzott el a Siemens Zrt. Building technology üzletágának évértékelő rendezvényén, melyre partnereit hívta el a vállalat.
A technológiai cég divíziója erős üzleti évet tudhat maga mögött, melynek hajtóereje az irodaházak, a tudományos és történelmi jelentőségű épületek, adatközpontok mellett az új zöldmezős ipari beruházások szegmense volt. A különböző helyszíneken megvalósult épületautomatikai és biztonságtechnikai rendszerek helyszíni megvalósítását a vállalat partnerei végezték.
A napokban ezért ünnepélyes keretek között díjazták azon kiemelkedő partnereket, akikkel a tavalyi évben a legeredményesebb és leginnovatívabb, nagy volumenű projektek keretében dolgozott együtt a Siemens Zrt.
A díjazott partnerek:
- Az év legnagyobb forgalmú viszonteladó partnere 2022:
Épületautomatika Kft. - Az év projekttámogató viszonteladó partnere 2022:
Szatmári Kft. - Az év legdinamikusabban növekvő viszonteladó partnere 2022:
Murányi Épületgépészet Kft. - Az év legnagyobb forgalmú épületautomatikai partnere 2022:
ELSZÖV – Automatika Kft. - Az év leginnovatívabb épületautomatikai projektje 2022:
Welltech ZRt. - Az év legdinamikusabban növekvő épületautomatikai partnere 2022:
Air-Tech Trade Kft. - Az év legnagyobb forgalmú biztonságtechnikai partnere 2022:
Castrum Sec Kft. és a Castrum Pro Kft. (megosztott díj) - Az év leginnovatívabb biztonságtechnikai projektje 2022:
Siwena Kft. - Az év legdinamikusabban növekvő biztonságtechnikai partnere 2022:
H1 Systems Mérnöki Szolgáltatások Kft.
Medveczky András, a Siemens Zrt. Building technology üzletágának vezetője a hazai piaci várakozások kapcsán elmondta, hogy a következő időszakban egyre nagyobb arányt fognak képviselni a retrofit projektek, illetve várható, hogy az energiahatékonyság előtérbe kerülésével az épületautomatikában és a biztonságtechnikában is egyre fontosabb szerepet fognak kapni az egymással összeköttetésben álló digitalizációs megoldások. Előbbi esetében a meglévő épületeket teszik hatékonyabbá, intelligensebbé az automatizálási rendszerek cseréjével, upgrade-jével. Utóbbi esetében pedig az épületek energiahatékonyságát segítő megoldások, mint az épületautomatizálási rendszerek például mikrogrid megoldásokkal való integrációja fog új feladatokat adni a terület szakemberei számára.