A ROCKWOOL-nál termékeik alapanyagaként szolgáló bazaltkő erejét használják kőzetgyapot szigetelőtermékeik széles választékának létrehozására, amelyek világszerte emberek millióinak javíthatják életminőségét, valamint segíthetnek abban, hogy termékeik felhasználói biztonságosabban, jobb egészségben, nagyobb kényelemben élhessenek.
Ha arra gondolunk, hogy mit tartunk a legfontosabbnak az életünkben, nem biztos, hogy a körülöttünk felépült környezetünk jut majd először az eszünkbe.
És mégis, otthonaink, iskoláink, egészségügyi intézményeink, irodáink és egyéb épületeink hihetetlen fontossággal és hatással vannak mindennapi életünkre.
Talán nem is gondolnánk, hogy ezek az épületek a világ egyik legsürgetőbb kihívásainak is forrásai egyben, olyan további globális, megoldásra váró problémák mellett, mint az éghajlatváltozás, az energiabiztonság, a túlzott nyersanyag-fogyasztás és a hulladékgazdálkodás, továbbá a környezetszennyezés és az ennek következtében fellépő negatív egészségügyi hatások kérdése.
Ezen kihívások jobb minőségű építőanyagokkal, valamint intelligensebb építési megoldásokkal lehetőséget és egyben felelősséget jelentenek a ROCKWOOL és a teljes építőipar számára.
A bazaltkő erejével létrehozott kőzetgyapot szigetelőtermékek ilyen magas minőségű építőanyagok, melyek széles választéka világszerte javítja az ezeket alkalmazó emberek millióinak életminőségét, valamint segíthet abban, hogy a szigetelések felhasználói biztonságosabban, jobb egészségben, nagyobb kényelemben élhessenek.
Mégis, miért érdemes a ROCKWOOL kőzetgyapotot, mint szigetelőanyagot választani?
Kimagasló tűzvédelem
Neméghető kőzetgyapot termékeik – melyek alapanyaga a vulkáni bazaltkő – 1000°C feletti hőmérsékletnek is ellenállnak. A neméghetőség azt jelenti, hogy a kőzetgyapot nem gyullad meg, nem ég el akkor sem, ha tűznek van kitéve, sőt segít megakadályozni a tűz terjedését az épületben. Ráadásul a ROCKWOOL kőzetgyapot termékek nem tartalmaznak semmilyen kémiai égésgátló anyagot.
Jó hangszigetelő képesség
A hangszigetelés alapvető szerepet játszik a beltéri környezet kialakításában, működésében, valamint az épületben élők vagy ott dolgozók, idejüket ott töltők egészségében és jólétében.
Egy megfelelően hangszigetelt helyiségben minimális mértékű a nem kívánt hang (zaj) mértéke, legyen az külső térből, pl. az utcáról beszűrődő hanghatás, vagy akár belső zaj – például a szomszéd szobában keletkezett hangok.
A kőzetgyapot rostos szálszerkezete felfogja és elnyeli a hanghullámokat, csökkentve a helyiségek zajszintjét és egyben megakadályozza a hangok terjedését a falak között.
Tervezési szabadság
A kőzetgyapot sokféle formában kapható, ez az egyik oka annak, hogy a kőzetgyapot termékek a lakó- és kereskedelmi épületekben, valamint az ipar területén a legkülönfélébb alkalmazásokban találhatók meg.
Bizonyos esetekben a kőzetgyapot szigetelés lehet puha, mint egy szivacs, vagy kemény, mint a kő. Könnyen vágható és igény szerint formázható, alakítható, ezzel lehetővé téve az építészek és az építkezők számára, hogy a terméket az épület egyedi követelményeihez igazítsák, bármilyen bonyolult is legyen a terv.
Bármit is kívánjon a dizájn, valószínűleg van egy olyan ROCKWOOL termék, amely tökéletesen passzol hozzá.
Kiváló hőszigetelő képesség
Legyen bármilyen az időjárás, a kőzetgyapot szigetelés segít fenntartani a kívánt hőmérsékletet otthonában.
Hogyan működik? A kőzetgyapot szálai között megrekedt levegő egyfajta gátként működik, mely lelassítja a hőátadást az épületen belül és kívül egyaránt.
A kőzetgyapot hőszigetelés segít a kellemes és egészséges beltéri klíma megteremtésében, miközben csökkenti az energiafelhasználást (és az ehhez kapcsolódó károsanyag kibocsátást), egyben redukálja a fűtési és hűtési költségeket.
Végül, mivel a kőzetgyapot rendkívül tartós termék, hőszigetelési teljesítménye hosszú évtizedek múltán sem csökken.
Rendkívüli tartósság
A vulkáni bazaltkő alapanyagú kőzetgyapot rendkívül tartós termék. A ROCKWOOL szigetelés neméghető, kiváló hőszigetelési és akusztikai tulajdonságokkal bír, amelyek hosszú évtizedek alatt sem változnak.
Tartós anyagok használatával biztosítják, hogy a számunkra fontos épületek a jövő generációi számára is megmaradjanak, elkerülve a felesleges erőforrás-felhasználást és csökkentve a képződő hulladékot. Az igazán tartós épületek jellemzően ritkábban igényelnek karbantartást, javítást és felújítást, ami alacsonyabb fenntartási költségeket és kevesebb kényelmetlenséget jelent a lakók számára és az épületben végzett tevékenységek vonatkozásában.