Letöltések


A termelékenység növelésének érdekében egyes anyagoknál gépi felhordást is alkalmazhatunk. A gépi bedolgozás egyik nagy előnye, hogy alkalmazásával rengeteg időt spórolhatunk, így nagy felületek esetében is gyorsan, költséghatékonyan dolgozhatunk.




A Rigips álmennyezeteket fa vagy fém tartószerkezettel azért építjük, hogy a helyiség belmagasságát lecsökkentsük vagy a teherhordó födém alatt futó vezetékeket eltakarjuk. Ezen felül a Rigips álmennyezetek szigetelő paplan kombinációval még további kedvező hatásokat biztosíthatnak. Fűtési költség megtakarítás a javított hőszigetelési érték által. A meglévő nyers födém léghang szigetelésének javítása mintegy 8 dB-el. Hangteherszint csökkentés és utólagos szabályozás perforált és sliccelt Rigips lapok beépítésével. A tűzgátlási értékek esetleges javítása. A hagyományosan beszerezhető világítási, szellőzési és klímaberendezések tartozékait egyszerűen össze lehet építeni a Rigips álmennyezettel.

Magas testsűrűségű üveggyapotból készült légcsatorna panel, a külső oldalán rétegelt alumíniumfólia (alumíniumfólia + nátronpapír + üvegszál háló erősítés), a belső oldalán magas mechanikai ellenállású fekete üvegszövet kasírozással, magas akusztikai, belső tisztasági és tűzállósági követelmények esetén.

Homlokzat-hőszigetelő könnyű hidrofób kőzetgyapot lemez. Átszellőztetett légréteges szerelt homlokzatburkolatok mögött, fémkazetták, fémvázak között két emelet magasságig. Hő- és hangszigetelő fémvázas válaszfalakban, aknafalakban. Az átszellőző légréteg hűtőhatásának, azaz a hőszigetelő képesség romlásának mértéke a kőzetgyapot lemez külső 5-10 cm-ében kb. 25 %. Ennek elkerülésére a kőzetgyapot lemez külső felületén póruszáró (nem párazáró) fóliát kell elhelyezni.

A webertherm 1m rendszert az iparosított technológiákkal készült épületek utólagos hőszigeteléséhez fejlesztették ki. A rendszer a panel épületeknél jelentkező csomóponti problémákra nyújt innovatív megoldásokat, egyszerű hálóvezetéssel, akár 5 cm vastag ragasztással (pont-perem módszerrel). A webertherm 1m nevében is jelzi, hogy a lakószintek ablakai között lévő függőleges ablaktáv csupán 1m is lehet (az általánosan előírt 1,3m-rel szemben), így a panel épületek adottságaiból fakadó hátrányok nem jelentenek problémát egyedülálló rendszernek, mely így is megfelel a szigorú tűzterjedési határértékeknek.