Az új MOME campus megoldásai egyedülállóak Magyarországon

Az épületek talajjal érintkező szerkezeteinél RAVATHERM XPS 300 SL zártcellás polisztirolhabot alkalmaztak

A MOME épülete jelentős átalakuláson esett át. A vírushelyzet miatti kényszerű lezárások után lassan újra beköltözik az élet az új komplexumba, melyben végül kiteljesedett a MOME több évtizedes álma.

Az építkezés több szakaszban zajlott, a MOME One épületéhez szervesen kapcsolódó másik tömb a média- és műteremház épülete, ennek felépítése a második ütemben valósult meg.
Az átadással kétszer több oktatási helyszínen háromszor több hely jut a műhelymunkákra, ötször nagyobb lett a közösségi területek, tízszer nagyobb lett a kutatás tereinek mérete.

Az új MOME campus megoldásai Magyarországon egyedülállóak
Az új MOME campus megoldásai Magyarországon egyedülállóak

A MOME Two négyezer négyzetméteres épületében textil-, szitanyomó, üveg-, kerámia- és grafikai műhely, betonlaboratórium, térkísérleti műterem, fotó- és digitális tárgyalkotó labor, film- és hangstúdió, vágószoba és vetítőterem kapott helyet. Az ötszintes épület 171 új helyiséggel bővítette a MOME campusát, amelyben egyszerre közel 200 diák alkothat.
A környezettudatosságot, a zöldenergia felhasználását szolgálják a Tudásközpont-épület (MOME UP) tetején lévő napelemek, valamint a homlokzat kialakítása is. Utóbbinál a belső héjat alkotó, nagy üvegfelületű nyílászárókat egy külső, kopolitüveg héj fedi, amelynek sávosan elhelyezett, homokfúvott panelei gondoskodnak az épületbe jutó fény szabályozásáról. Ez árnyékoló funkcióval bír és egyben izgalmas látványelem. Ezzel az eddig csak ipari épületeken alkalmazott megoldást értelmezték kreatívan újra a tervezők.

Előremutatóan környezetbarát az épület hűtése, a helyiségek többségében mennyezeti hűtés-fűtés van, a környezet kímélése érdekében a gépesített légkondicionálás csak a legszükségesebb terekre korlátozódik.

Az új MOME campus megoldásai Magyarországon egyedülállóak
Az új MOME campus megoldásai Magyarországon egyedülállóak
Az energiahatékonyság jegyében az épületek talajjal érintkező szerkezetibe RAVATHERM XPS 300 SL zártcellás polisztirolhab került beépítésre 14 cm, illetve nagyobb vastagságban.

Érdemes még megemlíteni a különleges statikustervezői bravúrral megtervezett új oktatási épületet, a MOME BASE-t. Az épületben az alsóbb szintek födémei két, hatalmas utófeszített monolit vasbeton gerendájára lettek felfüggesztve, így az ide belépő számára olyan élményt nyújt, mintha lebegne az épület, könnyed, teljesen áttetsző hatást kelt.

A hírben szereplő termékek
RAVATHERM XPS 300 SL hőszigetelés
 
RAVATHERM XPS 300 SL hőszigetelés

A RAVATHERM XPS 300 SL hőszigetelést extrúziós gyártási eljárással gyártják, melynek eredménye a homogén, zártcellás anyagszerkezet, sima felületi (un. extrúziós) kéreg. Kiválóan alkalmas lapostetők, talajjal érintkező szerkezetek, pincefalak és padlók hőszigetelésére. A kék színű RAVATHERM XPS 300 SL extrudált polisztirolhab hőszigetelő lemezek széles skálán alkalmazhatók a homogén, zártcellás anyagszerkezetből adódó alábbi előnyös tulajdonságoknak köszönhetően: tartósan magas hőszigetelő érték; elhanyagolható nedvességfelvétel; nagy szilárdság és merevség; mérettartóság; korhadásállóság; kevés hulladékkal, egyszerűen és gyorsan beépíthető.

BIM
Termékismertető
Műszaki adatok
BIM
Tovább
Termék kártya
Kategóriák
Polisztirol szigetelések
Polisztirol szigetelések
Hőszigetelések, hangszigetelések
Hőszigetelések, hangszigetelések
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek
Épületszerkezetek

Nyílászáró, szigetelés, burkolat, ...

Épületgépészet

Kazán, klíma, légkezelő, szaniter, ...

Épületvillamosság

Elosztó, lámpa, tűzjelző, kamera, ...

Berendezések

Utcabútor, targonca, irodabútor, ...

Eszközök

CAD szoftver, hőkamera, vésőgép, ...