Farost vagy gipszrost?
A hat emeleten elterülő irodaházban összesen 9 000 m² mennyiségben eltérő álpadlómegoldások születtek az adott tér tervezett funkciója és burkolata függvényében. Az első emelettől felfelé a tűzbiztonsági előírásoknak megfelelő bontható farost és nem bontható gipszrost alapanyagú álpadlók több típusa váltakozik.
Az első emeleten hidegburkolásra alkalmas Knauf FHB38-as nem bontható gipszrost álpadló került egy rétegben. Innen felfelé haladva egészen a hatodik emeletig végig modulszőnyeg fogadására alkalmas PROSYSTEM 38PA0 bontható farost álpadló található*.
A szerverhelyiségekben gumival burkolt 4 kN terhelhetőségű Knauf DB40 tömör gipszrost és szellőző PROSYSTEM acélpadló váltják egymást.
Formai kihívások és biztonság
Az aljzatbetonról induló íves válasz- és üvegfalak, lépcsők és folyosók, növényládák és padlókonvektorok mentén pontos leszabást követően telepítésre kerültek az eredetileg négyzet alakú és nagy szilárdságú álpadlólapok. Az épület íveken túlmenően a burkolati terv dilatációját mindenhol leköveti az álpadlórendszer.
A lábakon álló padló
Általánosságban elmondható, hogy az álpadlórendszerek eltérő és állítható lábmagasságát nem csupán a helyi adottságok vagy a rétegrend befolyásolja, hanem a padlóban futó hozzáférhető szerkezetek is.
A Richter Gedeon új székházában az álpadlók lábmagassága átlagosan 15 cm. Ettől eltérő az új épületet és a 2007-ben átadott szomszédos Kémiai Kutató és Irodaépületet összekötő híd, ahol a nem bontható Knauf gipszrost álpadló 35 cm magas lábakra van ültetve.
Legyen akár felújítás vagy új építés, az álpadlórendszerek hosszú távon modern, biztonságos, költséghatékony és elegáns megoldást képviselnek.
*Az utóbbi megoldásnál mind az álpadló, mind pedig a modulszőnyeg tetszőlegesen megbontható és felszedhető, lehetővé téve egyfelől az álpadló alatt futó gépészeti és elektromos megoldások rombolásmentes javítását, másfelől a melegburkolat moduljainak gyors és költséghatékony cseréjét.