A színes és mintás üvegeknek köszönhetően a felszíni épület élénk színfolt lett a belvárosi forgatagban
Az M3 metró felújításában aktívan közreműködött a Rákosy-Glass Kft. A nemrég átadott középső szakaszon is számos helyen megtalálhatók az általuk gyártott üvegszerkezetek. Az Arany János utcai megálló felszíni épületének függönyfal szerkezetéhez az összes üvegszerkezetet, illetve a beltér teljes felületen festett üvegeit is a Rákosy-Glass Kft. gyártotta.
A nagyméretű függönyfal hőszigetelő üvegszerkezetek – melyek edzett, laminált, biztonsági üvegréteget is tartalmaznak – strukturálisan kapcsolódnak egymáshoz. Ez a rögzítési mód és az izgalmas színválasztás könnyed hatást kölcsönöz az egyébként viszonylag tömör, hangsúlyos szerkezeti elemekben gazdag épületnek. Az üvegtáblák nagy része hasonló, 982×2465 mm-es méretben készült, ami tovább fokozza az épület meghatározó megjelenését.
A függönyfal üvegeinek kék színe és különleges grafikai mintája – utóbbi kerámianyomtatással, előbbi pedig festéssel került az üveg felületére – figyelemre méltó színfoltja lett ennek a fontos közlekedési csomópontnak. A kék, illetve a teljesen átlátszó, alacsony vastartalmú üvegek felületén végigfutó, helyenként széthulló minta izgalmas részleteket rejt, a fekete négyzetek időnként térbe fordulnak különleges, háromdimenziós játékot csempészve az üveg sík felületére.
Az épület hosszú oldalainak középső szakaszán található, alul-felül vonalmenti megfogással rögzített üvegfal 8.8.2 ESG VSG (edzett ragasztott biztonsági) rétegrendben készült, a belső üveg lamináló fólia felőli oldalán kerámianyomtatással mintázva.
A ferdeliftet a mozgólépcsőktől elválasztó üvegfal is a Rákosy-Glass Kft. üzemében készült. Ezek a különleges, sokszor alakos üvegszerkezetek nem csupán ennél az állomásnál találhatók meg, hanem jelen vannak a Ferenciek terén, a Nyugati téren, illetve a korábban átadott Corvin-negyed és Semmelweis Klinikák állomáson is.