A kabinházakban a meleget télen az ablaküveg szolgáltatja
Az Ybl- és Kós Károly-díjas U. Nagy Gábor hét olyan két fős, magas minőségű, fából épített kabint álmodott meg, amelyekben a kint és a bent összeér. A különleges építészeti látásmód találkozott a technikai kíváncsisággal is, hiszen a kabinházak fűtését kizárólag a nyílászáróként használt HELIO Heating fűtő üvegekkel oldották meg.
Működőképes alternatíva, ha az ablakkal fűtünk
A Kástu esetében olyan épületekről van szó, ahol csak néhány fontosabb elem van, de ezeknek az elemeknek a legjobb minőségűeknek kell lenniük.
Egy 36 négyzetméteres minimalista épület esetében adja magát az ötlet, hogy egyesítsük a funkciókat, például legyen az ablaküveg a radiátor. A HELIO Heating fűtő üveg a Rákosy Glass innovációja, ami egyre több helyen került beépítésre – sok esetben műemléki környezetben is.
A fűtő üvegszerkezet minden esetben több (legalább kettő) edzett vagy hőerősített biztonsági üvegrétegből épül fel. A fűtő réteg egy láthatatlan, nanotechnológiával felhordott fémvezető bevonat, melynek ellenállása elektromos áram hatására hőt termel. A hőszigetelő szerkezetben helyet kap egy hőtükör bevonattal ellátott üveg is, melynek köszönhetően a megtermelt hő nagy része a beltérben hasznosul. A hőveszteség minimális, szerkezettől függően elérhető akár 0,7 W/m²K hőátbocsátási tényező is.
A HELIO Heating fűtő üveg a hő nagy részét sugárzó hő formájában adja le, ami kedvező élettani hatásokkal bír és a komfortérzetet alacsonyabb léghőmérsékleten is biztosítja. Nincs konvekció, ezért nincs szálló por. A fűtő üveg működése zajtalan.
High-tech helyspecifikusság
A kabinházak fűtését kizárólag a Rákosy Glass HELIO Heating fűtő üvegek biztosítják. Ezek teljesítménye az emeleti hálóban 500 W, a nappaliban 2200 W, a fürdőben pedig 1000 W.
A hét kabinházba összesen mintegy 150 m² fűtő-hőszigetelő és hagyományos hőszigetelő üveg került beépítésre. A gyártás során külön figyelmet fordítottak arra, hogy a kétféle, tökéletesen átlátszó üveg között ne legyen színbeli eltérés.