A stadion területén zöld megoldásokkal hasznosul az esővíz
Nyíregyházán a korábbi stadion elbontása után egy 8.150 férőhelyes, mintegy 12.200 m²-es létesítményt alakítanak ki, 10.000 m²-es központi pályával. A fejlesztésen az Építési és Közlekedési Minisztérium megbízásából az Épkar Zrt. és a Nyír-Wetland Generál Zrt. dolgozik.
Az új nyíregyházi stadionhoz több mint 1.000 m³ kapacitású csapadékvíz-tározó tartályokat szállított és telepített alvállalkozóként a Pureco Kft. A munka során a tartályok gyártását és összeszerelését végezték, valamint koordinálták a telepítésüket, illetve ehhez kapcsolódóan ellátták a felelős műszaki vezető feladatait.
A projekt keretében a lehulló csapadékvíz visszatartásához egy 113 m³-es víztározó tartály, egy 165 m³-es átfolyós jellegű csapadékvíz-tározó (a locsolóvíz biztosításához), valamint egy 814 m³ kapacitású víztározó tartály került telepítésre.
Az eredeti kiírásban a 814 m³-es késleltető tartály esetében egy vasbeton műtárgy szerepelt, de a gazdaságosság, a hatékonyság és a telepítési idő rövidítése, valamint a hosszú élettartam miatt a spirálkorcolt acél tartályokat választották a beruházók.
A 165 m³-es átfolyós csapadékvíz-tározó a pályaöntözés napi 80 m³-es és az ingatlan zöldterületeinek napi 70 m³-es vízigényét egyaránt el tudja látni. Ez a tározókapacitás a pályaöntözéssel összhangban a 810 m³-es késleltető tározó mennyiségén felül, azon kívül kerül kialakításra.
A víztározó tartályokhoz kapcsolódó termékek könnyű és gyors kivitelezést tettek lehetővé, ami kialakítástól függően mintegy napi 120-150 méteres előrehaladást jelentett. A mozgatás ráadásul a tározókapacitáshoz képest könnyű: rövidebb karolási távolság esetén akár egy forgó kotróval megoldható. Emellett a szerkezet a kivitelezést követően azonnal teherviselő, közúti „A” terhelési osztálynak megfelelő teherbírással. Hasonlóan fontos tulajdonság, hogy az üzemeltető számára nincsenek fenntartási költségek, és a talaj pH-értékétől függően a tartályok élettartama legalább 50 év. A műszaki töltés előírás szerinti elkészítése esetén a csőszerkezet mechanikai hatásokra nem lesz érzékeny.
A projektben kulcsfontosságú volt a rugalmas együttműködés, a termékek legyártása és helyszínre szállítása után a berendezések vízzáró technológiai szerelését is a Pureco kollégái végezték. Ugyanakkor a műszaki töltés előírás szerinti elkészítése a megrendelő feladata volt. A beépítést követően a rendszer működtetéséről a Pureco munkatársai tájékoztatást adtak az üzemeltetőknek.
A munkálatok jellegéből adódóan sok céggel kellett összehangolva együttműködni, amely nagy odafigyelést, illetve konstruktív, a megoldásokra törekvő hozzáállást igényelt. A nyíregyházi projektben is kulcsfontosságú volt a "nyer-nyer" jellegű együttműködés, hiszen az egyeztetések során több alkalommal kellett megváltoztatni a kialakítást, illetve a helyszínrajzi elrendezést azért, hogy a legyártandó termékek minden tekintetben megfeleljenek a közműtervezés során felmerült módosításoknak. Végül a Pureco Kft. a kívánt igényeknek minden esetben meg tudott felelni.