Az ünnepélyes megnyitót 2022. szeptember 22-én tartották
A Saint-Gobain Hungary Kft. pilisvörösvári székhelyén 2020-ban ingatlanfelújítási beruházásba kezdett annak érdekében, hogy egy – Magyarországon és a régióban is – jelentős szerepet betöltő edukációs központot hozzon létre. A Saint-Gobain Akadémia otthont ad majd a legszínesebb hazai és nemzetközi szakmai képzéseknek és találkozóknak.
A Saint-Gobain Akadémia alapterülete közel 550 m², amely teret ad egy tágas aulának, két elméleti és egy gyakorlati teremnek, valamint a kapcsolódó helyiségeknek. A két elméleti terem méretében eltérő, így egy kisebb, 15 fős és egy nagyobb, 25 fős oktatás megtartására is alkalmas. Külön specialitásuk, hogy a termeket mobilfal választja el egymástól, így a helyiségek összenyitásával 50 fős befogadóképességűvé alakítható.
A belső gyakorlati oktatóterem – biztonságosan és kényelmesen – 20 fő képzését teszi lehetővé. Ezen felül kialakításra került egy külső helyszíni gyakorlati tér is.
Az épület egyedülállóan modern: elsődleges cél volt innovatív Saint-Gobain anyagokat beépíteni, ehhez illeszkedően pedig a többi építőipari megoldást is a legjobbak közül kiválasztani. A Saint-Gobain anyagaiból a legtöbb “láthatatlan”, de fontos részét képezik az épületnek: így a legmagasabb minőségű aljzatmegerősítéshez és -képzéshez használt Weber anyagok, a belső válaszfalak Isover és Rigips anyagai.
Az épület karakterisztikáját a homlokzat adja, amelyhez a weberpas topDRY öntisztuló vékonyvakolatát alkalmazták, speciálisan a Saint-Gobain arculati színeit felvonultatva. A belső tér leglátványosabb eleme az impozáns álmennyezet, esztétikai élményét a hullámos kivitelezés adja, amelyet egyedileg fejlesztettek ki a hűtő-fűtő panelgyártó NGBS céggel.
Az üvegfelületek terén is igazi Saint-Gobain innovációk láthatók: a homlokzati E-Glass üvegek elektromosan fűthetők, a közbenső rétegek mintázhatók (a széles kínálatból 3 mintát bemutat az Akadémia).
Az oktatótermek külső SAGE üvegei elektromosan sötétíthetők-világosíthatók, illetve érzékelő berendezésének köszönhetően automata üzemmódban igazodnak a kinti fényviszonyokhoz. Ez a megoldás szükségtelenné teszi a beltéri sötétítő függöny és a külső rolók használatát, illetve nyári időszakban csökkenti a beltér felmelegedését, energiahatékonyan.
Az oktatótermek leválasztására Priva-Lite üvegeket használtak – az üveg válaszfalaknál kapcsolással változtatható a teljesen átlátszó és a "tejüveg” hatás. Az épület használathoz a legmodernebb épületvezérlést alkalmaztak, úgy mint digitális táblák, az elektromos berendezések központi digitális működtetése.
Az Akadémia létrejöttét és megnyitását Piros Attila, a Saint-Gobain Hungary Kft. magyarországi vezérigazgatója kommentálta:
“A Saint-Gobain Akadémia épületére nagyon büszkék vagyunk, hiszen egy igen leharcolt, a késői 1970-es évekbeli épületet varázsoltunk a mai kornak megfelelően modernné, és a Saint-Gobain leginnovatívabb anyagait a legkreatívabb módokon építettük be.
Ezen túl egyedülálló lehetőség számunkra, hogy oktatási tevékenységünket még nagyobb szakmai körben, még professzionálisabb módon és helyszínen folytathassuk. Vállalatunk eddig is nagy hangsúlyt fektetett a szakmai edukációra: jelen vagyunk a szakmaválasztók eseményein, képviseltettük magunkat a szakmák versenyén. Több együttműködésünk is van oktatási intézményekkel, mert látjuk, hogy a fiatalok körében nem elég népszerűek az építőipari szakmák, és szomorúan látjuk, hogy évről-évre kevesebb a jó szakember hazánkban, ez is hozzájárul a szakemberhiányhoz iparágunkban Azt is fontosnak tartjuk, hogy a jelenleg szakmában dolgozó szakembereket folyamatosan megbecsülve az iparágban tartsuk, és képezzük őket az új technológiákra, innovatív termékek használatára. Hiszen mindez a végén a megrendelők és az épületet használók javára válik.
Fő célunk, hogy az Akadémiát megtöltsük a legváltozatosabb szakmai programmal: a beruházók és tervezők részére tervezett bemutatókkal, kereskedők és kivitelezők számára piacképes tudást biztosítva oktatásainkkal. Valamint azt a tendenciát is látjuk, hogy a lakossági építkezők egyre többször veszik kézbe saját építkezésüket – kényszerűségből, mert nem találnak szakembert, vagy mert korábban rossz tapasztalatuk volt, vagy éppen anyagi okokból – így szeretnénk a privát szektornak is szakmai segítséget nyújtani."