Egyedi igények, okos megvalósítás
A Nemzeti Lovas Színház üzemeltetői megkeresték a Fűtőfólia céget azzal a problémával, hogy a nézők nagyon fáznak az előadások alatt. Ahhoz, hogy hosszútávon szívesen érkezzenek a színházba a nézők, a szervezőknek meg kell oldani a problémát, és be kell fűteniük a teret. Azonban számos problémával szembesültek az elmúlt évek alatt a szervezők. A legnagyobb gond, hogy a Nemzeti Lovas Színház egy hatalmas sátor, amelynek óriási az alapterülete. A sátor fűtése külön kihívás. A nézőtér több mint 60 méter hosszú, amin nem segít a nagy belmagasság sem.
A sátor fűtése: eddigi próbálkozások a hagyományos fűtési rendszerekkel
Eleinte próbálkoztak hősugárzókkal, amelyeket a nézősor fölé rögzítettek. Később a hőbefúvásos rendszerrel is, ami annyit jelentett, hogy a sátor oldalából és a nézőtérről meleg levegő segítségével próbálták melegíteni a nézőket. Azonban ezek a technológiák nem tudtak teljes meleget varázsolni a közönség körében és ez a módszer hatalmas fűtésszámlát is eredményezett. Egy átlagos előadás 3 óra a színházban, ami alatt átlagosan 200 ezer forint volt a fűtés költsége.
Az üzemeltetők célja az volt, hogy a problémákat megoldják; a 3 órás előadás alatt a nézők ne fázzanak és meg akartak szabadulni a felfoghatatlanul magas rezsiszámláktól.
Mi történt ezután? Hogy lett megoldva a sátor fűtése?
A probléma megismerése után a Toma Family munkatársai feltérképezték a helyszínt és kiszámolták, hogy hova, mekkora mennyiségben ajánlanak fűtőfóliát a partnernek. Ehhez azt javasolták, hogy a fűtőfólia-paneleket közvetlenül a székek alá helyezzék be, így a telepítés első lépése az volt, hogy leszerelték a székeket és a padló alá helyezték be a fűtőfólia-filmeket. A fűtőfólia-filmek telepítése után beüzemelték, majd leszigetelték parkettával a felületet. Így a partner majd úgy fog tudni kellemes meleget varázsolni, hogy a nézők észre sem fogják venni, hogy honnan érkezik a meleg levegő.
Technológiájuk előnyei
A fűtőfólia nagy előnye, hogy sátor fűtése esetén is kellemes meleget varázsol annak ellenére, hogy:
- magas a belmagasság,
- nyitott a sátor,
- vagy fűtetlen a szék.
Mivel a közönséget alulról fűtik a panelek, nem lesz szükség sem padlófűtésre, sem ülésfűtésre. A döntő érv, ami miatt a partner ezt a technológiát választotta pedig az, hogy hatalmas mértékben tudja csökkenteni a fűtési költségeit a jövőben. A korábbi 200 ezer forint helyett most 5 ezer forintba fog kerülni a fűtés költsége egy 3 órás előadáskor.
További beszámolóért nézze meg az alábbi videót: