Boldogkő vára a Hernád folyó völgyének keleti oldalán, Boldogkőváralja közvetlen közelében emelkedő sziklaszirten álló középkori vár.
Az 1945-től állami tulajdonban lévő épületegyüttesen 1963-ban Végh Katalin régész vezetésével kutatás indult, melyet a következő évtizedek során több ízben folytattak. Az értékmentés is több ütemben zajlott, a tornyok védőtetőt kaptak, 2009 után pedig európai uniós támogatással több épületrészt helyreállítottak. 2018-ban a "Zempléni és abaúji várak fejlesztése" című projekt vissza nem térítendő támogatásban részesült, így folytatódhatott a Boldogkői vár felújítása és fejlesztése.
A projekt célja a modernizálás, a műemlékek látogatásának élményszerűbbé alakítása, a vendégfogadási feltételek javítása, így a felújítás mellett megépül egy korszerű fogadóépület-komplexum is. Az új építmény a táj érintetlenségének megőrzése érdekében a vár alatt található étterem meglévő terasza alá kerül, így az épülettömeg döntő része a földbe rejtve helyezkedik el.
A talajmechanikai szakvélemény megmutatta, hogy a hegyoldalban a talajrétegek között nagy mennyiségű rétegvíz érkezik az épület oldalfalához. Az esetlegesen feltorlódó, hidrosztatikai nyomást generáló víz elvezetéséről a DELTA-TERRAXX felületszivárgó lemez gondoskodik.
Szivárgórendszer építése mellett szólt az az érv is, hogy a kötött, sziklás talajból kiemelt, majd visszatöltött munkagödör talajszerkezete a környező talajhoz képest jóval lazább, így az ide jutó felszíni csapadék- és rétegvíz felgyűlhet ebben a visszatöltött tölcsérben az épület körül.
A DELTA-TERRAXX felületszivárgó lemez biztosítja, hogy ez az új építmény akár hasonló kort is megéljen, mint maga a vár.