A Protan SE egy poliészterrel erősített flexibilis, nagy szakítószilárdságú PVC membrán tető- és egyéb vízszigetelésre új építésnél és felújításnál egyaránt, sík, ferde és ívelt tetőkhöz. A membrán mechanikusan rögzíthető a teherhordó aljzathoz, vagy beépíthető Protan vákuumtető rendszerbe.
A Protan G egy üvegfátyollal erősített flexibilis PVC membrán tető- és egyéb vízszigetelésre. A szigetelőlemez méretstabil, jó nyúlási tulajdonságokkal rendelkezik, és kiválóan alkalmas magas és alacsony hőmérsékleten történő használatra. A membrán jól ellenáll az UV-sugárzásnak, a szennyeződésnek és a mikrobáknak, valamint gyökérálló.
A Protan EX membrán egy speciálisan előállított PVC membrán, amelynek hátoldalán laminált poliészter gyapjú van, és amelyet közvetlenül a régi filc- és bitumentetőkre vagy fa aljzatokra célszerű felszerelni. A Protan EX membránt poliészter megerősítéssel és a hátoldalán laminált 140 g/m² poliészter gyapjúból állítják elő.
A Protan GT egy nagyon erős, tartós és ellenálló PVC szigetelőlemez, mely a gyaloglás jelentette folyamatos terhelést is nagyon jól viseli. Teraszokra és erkélyekre tökéletes megoldást jelent. Könnyen, ugyanúgy tisztítható, mint egy beltéri padló, és nem igényel további speciális karbantartást. A teraszmembrán méretstabil, és csak termikusan stabil felületre szabad fektetni.
A Protan BA egy puha PVC vízszigetelő membrán, amely épületek alapjainak vízszigeteléséhez, valamint leterhelt tetőszigetelésekhez használható, UV-állóság nélkül, erősítés nélkül, meleglevegős hegesztéssel rögzítve.
A Protan BA-T egy világos jelzőréteggel kialakított rugalmas polivinil-klorid (PVC) geomembrán mélyépítéshez, alagutakhoz, mely kiválóan alkalmazható felszín alatti szigetelésekhez, tároló és betonozást védő rendszerekhez.
A Protan vákuuumtető-rendszer egy egyedülálló tetőszigetelési megoldás, mely a szél erejét a membrán szigetelés jobb tapadására használja a tetősíkhoz. Amikor a vákuumtető szélerőknek van kitéve, negatív nyomás keletkezik a membrán és a légzáró, teherhordó szerkezet közötti rétegben. Ez ideálissá teszi a vákuumtetők használatát szeles, zord időjárásnak kitett helyeken. A szigetelő membrán légzáró módon kerül összehegesztésre, rögzítésére viszont csak a peremeken, mellvédeken, áttöréseknél kerül sor. A tetőfelületen nem kell kötőelemeket használni, így a párazáró nem lyukad ki. A vákuumrendszer segít a tetőszerkezetben csapdába esett nedvesség kiszellőzésében is. A vákuumrendszer szellőzőnyílásainak helyét és számát a Protan műszaki osztálya számítja ki.