A Proludic kötélpályák igazi kis kötéltáncosokká varázsolják a gyermekeket. A haladás apró, instabil felületeken, egymástól távol eső csöveken és ferde paneleken történik, és az egyik akadálytól a másikig való eljutás folyamatos egyensúlyozást igényel. Ennek köszönhetően egyszerre fejlődik és erősödik a gyermek mozgáskoordinációja, mozgékonysága és koncentrációja. Mérettől függetlenül minden szerkezet igazi kalandpálya, amely egyszerre kínál ösztönző és szórakoztató élményt: a (40 cm magasságban lévő hevederek és kötelek nyújtotta) kockázat minden gyermek bátorságát és kihívásra való nyitottságát táplálja; minden megtett lépés erősíti a gyermek önbizalmát.
A legkiválóbb játékok egyike, a trambulin szárnyakat ad a gyerekeknek. A trambulin a kicsik számára is használható, már 3 éves kortól, mivel használata nagyon egyszerű. Fejleszti a motoros készségeket, a mozgáskoordinációt, az egyensúlyérzéket és az izomzatot. Az ugrálással a gyerekek tudatosítják a testüket a térben, és javítják a testtartásukat. Ez tökéletes eszköz egy inkluzív játszótéren. A talajszinten elhelyezett, lekerekített peremekkel rendelkező trambulin lehetővé teszi a kerekesszékes gyerekek számára, hogy középen helyezkedjenek el, és hogy egy kísérő segítségével megtapasztalják a gyengéd ugrálás érzését. A trambulin szabályos mozgása a hiperaktív vagy autista gyermekek számára is megnyugtató.
A Proludic mászószerkezetek vonzzák a magasban játszani vágyó gyerekeket és tinédzsereket. Hálók, mászófalak, létrák, rögzített rudak, 4 m magas árbóc… a felszerelés változatos és különböző nehézségi fokokat kínál, néha technikai jellegű, a felhasználók életkorához igazodva. A mozgások vízszintes, függőleges vagy ferde vonalak mentén szerveződnek, és egyensúlyt, mozgékonyságot és mozgáskoordinációt igényelnek. Ez az eszköz a csapatjáték egy formája is, ahol a gyerekek összemérhetik képességeiket, kihívást jelenthetnek egymásnak, vagy segíthetnek egymásnak a nehézségek leküzdésében a tevékenység során. A játék öröme dominál, elősegítve a találkozásokat és a társas kapcsolatokat.
A 3D-ben tervezett kötélszerkezetek lehetővé teszik a gyermekek számára, hogy teljes mértékben birtokba vegyék a teret azáltal, hogy az eszközök külső felületét és belsejét egyaránt kihasználják. Az átkelésekhez koncentrációra és jó kéz-láb koordinációra van szükség, a kötelek és esetenként a szerkezetek közepén elhelyezett felfüggesztett járófelületek instabilitásának kezelése érdekében. A magasság növekedésével a gyerekek tágítják térérzékelésüket. Ha a mászó mozdulatok az elejétől a végéig ugyanazok maradnak, a legérdekesebb dolog számukra a tériszony kezelése lesz. A kötélszerkezetek más játékelemekhez, például a csúszdához és a mászófalhoz csatlakoztathatók, vagy a felfüggesztett pályákba integrálhatók azzal a céllal, hogy a modulok összekapcsolhatók legyenek anélkül, hogy a lábunkat a földre tennénk.