Letöltések
A padlóburkolatra lehelyezett figyelmeztető jelzések nagymértékben elősegítik a vak vagy látássérült emberek tájékozódását. A diagonálisan elhelyezett jelzések a veszélyre hívják fel a figyelmet.
Az akadálymentes környezet kialakításához olyan úgynevezett taktilis közlekedési jeleket szükségszerű alkalmazni, melyek segítségével a vakok és gyengénlátók biztonságosan és egyszerűen eligazodnak a közterületeken és a közlekedési intézményekben. Ezek a tapintható jelzések jelölő és vezető funkciót látnak el. A vezetősávok érzékelése a fehér bot és a talp érintésének segítségével történik. A burkolati jelek kialakítása jelölő és vezető elemekkel történik, amelyeknek a felületi kialakítása minden esetben pozitív, tehát a burkolat szintjéből 3-5 mm magasságban domborodnak ki. A taktilis felületnek csúszásmentes- és botlásmentesnek kell lennie, ezentúl színben is el kell térnie a környező burkolattól, a szükséges kontraszthatás elérésének az érdekében. A kültéri és beltéri vezetősávok a használati és esztétikai igények különbözősége miatt eltérhetnek egymástól.
Ezek a speciális kapaszkodók progresszív lecsapódás elleni fékrendszerrel vannak ellátva, amelyek biztonságosan lassítják az ereszkedést. Robusztus kialakításúak, terhelhetőségük maximum 120 kg. A felhajtható kapaszkodók különböző anyaggal és felületi kivitelezéssel rendelhetők. Igény esetén a kapaszkodók egyedi színben és méretben is kérhetőek.
A mozgáskorlátozottak fürdőszobái eltérő megoldást, formákat igényelnek. Az akadálymentes konkáv mosdóperem kialakításának köszönhetően nem csak a kerekesszékesek számára, hanem a mozgásukban korlátozott idős emberek számára is könnyebben megközelíthető.
A mozgásukban korlátozott személyek számára biztonságot nyújtó rendszer gyorsan és egyszerűen telepíthető. A plafonról lelógatott kapcsolókábel segítségével a rendszer hang és fényjelzés egyidejű működésbe lépésével jelez a segítségnyújtónak. A falra szerelt kapcsoló segítségével az esetleges téves riasztást a segítségkérő bármikor megszakíthatja. A központi egységhez érkező jelzést a segítségkérést észlelő személy a segítségnyújtás előtt megszakíthatja, valamint szükség esetén kérheti a valós szükséghelyzet megerősítését.