Letöltések
Műszaki adatok
A közmű vezetékek épületbe be-, vagy kilépése általában a pincefalon, vagy alaplapon keresztül történik. Ez az egybefüggő épületszigetelés átlyukasztása nélkül nem lehetséges. A csőátvezetéseknél átszakított szigetelések beázási pontok. A megfelelő védelmet ez ellen az nyújtja, ha az épület szigetelése és a cső között hozunk létre tökéletes tömítettséget. Erre a célra fejlesztették ki a HL800 és HL801 szigetelt csőátvezetéseket, melyek megvásárolhatóak bitumen, vagy PVC szigetelő gallérral, a járatos csőméretekhez 8-165 mm mérettartományban.
A HL szigetelt csőátvezetések valójában szigetelő galléros tömszelencék, melyek egyrészt tökéletesen kapcsolhatóak a bitumen, vagy a PVC épület-szigeteléshez, másrészt hatékony tömítettséget biztosítanak az átvezetett cső, vagy kábel palástja és a szigetelés között. Az átvezetés nem fix rögzítés, rugalmasságának köszönhetően 10% csőtengely kitérést tolerál amellett, hogy a nyomástartó képességét (0,6 bar) megőrzi. Alkalmazás könnyű, beépítése egy menetben történhet.
A HL lapostető lefolyó rendszere minden tetőszerkezet és rétegrend esetére megfelelő esővízelvezetési megoldást ad. Az egyszerre nagy mennyiségben lehulló csapadék elvezetésére állítható túlfolyóperem-magasságú vésztúlfolyó alkalmazása ajánlott. A balkonokra, teraszokra lehulló esővíz elvezetése lefolyók segítségével oldható meg. Az attika lefolyók (oldalkifolyók) alternatív megoldást kínálnak a kisebb tetőfelületek, balkonok, teraszok és loggiák víztelenítésére.
A padlólefolyók pontszerű felületi vízelvezetésre szolgálnak. A megfelelő szifon kiválasztásához fontos eldönteni, hogy a beépítendő padlólefolyónak milyen gyakorisággal és milyen intenzitású vizet kell elvezetnie. Gyakori és nagy mennyiségű (pl.: zuhanyozó, autómosó, konyha), vagy csak csurgalékvíz (pl.: garázs, zuhanyelőterek, piszoártér stb.) elvezetésére van-e szükség, vagy esetleg biztonsági padlószifonról van szó, amelybe csak ritka alkalmakkor kerül víz. Fontos adat a kiválasztáshoz még a várható súlyterhelés ismerete, a lefolyócsatlakozás mérete és iránya, valamint az, hogy kell-e szigetelnünk a lefolyót (lesz-e üzemvíz elleni szigetelés).
A HL lapostető lefolyók rendszerében minden elképzelés megvalósítható. A termékcsoportban megtalálhatóak a klasszikus gravitációs elemek és a SuperDrain vákuumos rendszermegoldások, illetve a választékot állítható peremmagasságú vésztúlfolyók és nagy teljesítményű attika átvezető idomok is kiegészítik.
A HL lapostető lefolyókat lombfogó kosárral, vagy járható tetőkhöz rácstartó magasítóval látják el. Páralecsapódás ellen hőszigeteltek, csatlakozási irányuk vízszintes, függőleges, vagy állítható. A csatlakozó méretek igény szerint DN50-től DN160-ig megválaszthatóak. Minden lefolyótest rendelhető fűthető kivitelben is, illetve az elemek olyan szigetelő gallérral kérhetőek, amely a tervekben szereplő fólia típushoz anyagukban a legjobban illeszkednek. A logikusan felépített cikkszám rendszer ezen jellemzőket azonosító jelekből áll össze, így átlátható és informatív.
Az esővizet a lapostetőkről alapvetően lapostető lefolyókkal, ezen belül a gravitációs, vagy a vákuumos rendszerekkel vezetjük el. Általában a méretezés, tervezés az 5 évente előforduló legnagyobb esőintenzitásra (l/ (s x ha)) épül. Azonban ritkán lezúdulhat időegység alatt az 5 évesnél nagyobb (100 éves intenzitás) zápor is, melyet az alap rendszer már képtelen gyorsan elvezetni, ezért az extra csapadék-mennyiséget egy független, vésztúlfolyó rendszerrel kell megbízhatóan elvezetni. A vésztúlfolyó kivételes, szélsőséges időjárási eseményekre készül és megvédi az épületet a túlterhelés esetén előforduló szerkezeti sérülésektől.