Letöltések


Csővezetékekbe, csőidomokba, elágazásokba ki- és bevezetésekbe csúsztatható, automatikus térfogatáram állandósító elem. A VKH stabilizálja a légáramot a névleges értéken 50-200 Pa közötti nyomáskülönbségnél. A mérés és kiegyenlítés a helyszínen elmarad, ezáltal a légtechnikai rendszer gyorsabb beszabályozása és átadása lehetséges.

A Helios AE típusú innovatív légelvezető elemek önszabályozó térfogatáram-állandósítással rendelkező légelszívók, mely ideálisan alkalmazhatók a központi elszívórendszerben a konyha, fürdőszoba és WC szellőztetésére. Változatai az AE GB és AE GBE elektromos működtetésű elszívó elemek két térfogatáramra, alap- és emelt fokozathoz, a mozgásérzékelős AE B, valamint a páraérzékelővel ellátott AE Hygro. Az Abluvent ABV alkalmazásával a fűtési költségek akár 30%-kal is csökkenthetők. A VFE előtét szűrőelem poros, piszkos helyiséekg levegőjét szűri légbeszívók és tányérszelepek elé szerelve.




Csendes és energiatakarékos Helios KWL® szellőztetők, a hővisszanyerős KWL-rendszer központi berendezései. 60-2600 m³/h légszállításig, kombinált elszívó és frisslevegőt befúvó gépek, amely a külső levegőt az elhasznált levegő hőjével felmelegíti és többfokozatú szűrésen keresztül juttatja a helyiségekbe, belső elosztó hálózaton keresztül. Maximális komfort a lakossági típusoknál egyedülálló easyControls beépített webszerveres szabályozással, a nagyobb típusoknál érintőképernyős vezérlőegységgel. Heti program, vakáció program, pára- CO2-, VOC érzékelős folyamatos szabályozású üzem, a 700-as típustól állandó nyomás vagy állandó térfogatáram szabályozású modellek. A hővisszanyerők termikus hatásfoka 90% feletti, egyes típusok páravisszanyerő entalpia hőcserélővel is rendelhetők.




A Helios axiálventilátorai négy kivitelben készülnek 500-tól 60.000 m3/óra légszállítási értékekkel. Ipari feladatokra 10.000-től 240.000 m3/óra légszállítással kínálnak axiálventilátorokat. A radiális csőventilátorok kör keresztmetszetű csatlakozókkal ellátott, közvetlenül a csőszakaszba építésre alkalmas ventilátorok, a légcsatorna ventilátorok négyszögletes csatlakozó keresztmetszettel rendelkező radiális ventilátorok mindennemű légszállítási feladatra. Kiválóan alkalmazhatók kis- és közepes mennyiségű levegő nagy ellenállás melletti szállításához ipari, kereskedelmi és háztartási egységekben egyaránt.

Csendes radiális elszívó ventilátorok fürdőszobák, WC-k, konyhák egyedi, vagy közös felszállós szellőztetésre. A kategóriája legnagyobb nyomásteljesítményével rendelkező ventilátor és az integrált, légtömör visszacsapó szelep lehetővé teszi több lakás szellőztetését egy felszálló légcsatornára kötve, akár több mint 20 emeletnyi magasságig. A Helios ELS típusok a szűrőelpiszkolódás jelzőnek és a tartós, többször mosható szűrőnek köszönhetően könnyen karbantarthatóak. Három teljesítmény fokozattal valamint késleltetős, intervallumos, páraérzékelős és mozgásérzékelős üzemmel, a többféle ház és ventilátoregység szabadon variálható. Külön tartozékkal egyszerre két helyiséghez, illetve WC-csésze elszívásra is alkalmas. Díjnyertes design rejtett, oldalsó perembeszívással.