Letöltések
Műszaki adatok




A FAKRO tetőablak kiegészítők dekorációs szerepükön túl számos hasznos funkcióval is rendelkeznek. Lehetővé teszik a fénymennyiség szabályozását, nyáron megvédik a belső teret a túlzott felmelegedéstől, télen hozzájárulnak a hőenergia megtakarításához, állandó védelmet biztosítanak az UV sugárzással szemben, megakadályozzák a helyiségen belül található tárgyak és textíliák kifakulását, elszíneződését. A tetőtéri ablakok kiegészítői védelmet nyújtanak a belátás ellen, és növelik az intimitás érzetét. A kiegészítők pontosan illeszkednek a FAKRO tetőtéri ablakokhoz, ami biztosítja az egyszerű és gyors felszerelést, valamint kényelmes használatukat.

A FAKRO beépítési tartozékok garantálják az ablak és a tetőszerkezet tökéletes csatlakoztatását. A hőszigetelt páraáteresztő (XDP), valamint párazáró (XDS) fóliagallér alkalmazásával a beépített ablak teljes védelmet kap az időjárás hatásai ellen. Az előregyártott belső borítás (XLW) hozzájárul az ablak belső burkolatának gyors és pontos kialakításához. Az eredeti beépítési tartozékok alkalmazásával csökkenthető a hőhidak kialakulásának esélye, biztosítható az ablak körül keletkező nedvesség szakszerű elvezetése, mindezzel a FAKRO tetőablakok problémamentes és biztonságos használata.

A D_C típusú kupolás felülvilágító ablak standard kivitelben P2 osztályú betörésgátló üvegezéssel rendelkezik (esetleges üvegtörés esetén a szilánkok nem okoznak sérülést). Az innovatív, szabadalmaztatott kupola számos kiegészítő funkcióval bír: megnehezíti az üveg kiemelését, megvédi az üvegezést a mechanikai és környezeti hatásoktól, illetve a kétoldali reflexiós rétegnek köszönhetően az UV-sugarakat is megszűri.

Az FYP-V billenő ablak, a középvonalnál magasabbra helyezett vasalatnak köszönhetően a nyitott ablakhoz akadálytalan a hozzáférés.

A Secure típusú betörésgátló felülvilágító ablakok speciális változatai a felülvilágító ablakoknak. Olyan megoldást kínálnak, amelyek növelik a termékek betörés elleni védelmét. Mind a síküveges változatok (F típus: DMF DU6 Secure, DXF DU6 Secure), mind a kupolás változatok (C típus: DXC P4 Secure, DMC P4 Secure) megfelelnek az európai kettes RC 2 típusú betörésgátló osztálynak, az EN 1627 szabvány szerint.