Letöltések
Műszaki adatok
A burkolati rendszerek egyszerűen és gyorsan rögzíthetőek önfúró csavarral, akár fa vagy acél a teherhordó háttérszerkezet. Ehhez egy csavarbehajtó gépre van szükség, amellyel megfelelő fordulatszám mellett hatékonyan keresztülfúrható az acél, fa vagy az alumínium szerkezet és precízen rögzíthető a trapézlemez és a szendvicspanel. Ezáltal jelentős mértékű idő és költség takarítható meg.
Az EJOT® Szolár önmetsző csavarok ideálisak napelemek és napkollektorok tartóvázának biztonságos telepítéséhez, könnyűszerkezetes tetőkön. Ezek az önmetsző csavarok tökéletes vízzárást biztosítanak, így egyaránt alkalmazhatóak meglévő vagy új tetőkön. A csavarok korrózióálló nemesacél alapanyagból készülnek, a galvanikus horgany bevonat minimális vastagsága 8 mikron. Felhasználhatók acél és fa szerkezeteken is.
Az EJOT önmetsző csavarok bevált rögzítőelemként működnek úgy a modern burkolati rendszerek (pl. trapézlemez, szendvicspanel), mint a kevésbé modern burkolati rendszerek (pl. hullámpala, forgácslap) rögzítésénél is, legyen akár fa, acél vagy alumínium a teherhordó háttérszerkezet. Az önmetsző csavarok alkalmazásakor szükség van előfúrásra, de a csavarok behajtásához már csak csavarbehajtó gépet kell használni.
Az EJOT Pro BSOP-HL lábazati indítóprofil üreges kamrarendszere csökkentett hőhídhatást és nagyfokú alakstabilitást biztosít. Az indítóprofil furatkialakítása lehetővé teszi a különböző rögzítőelemek alkalmazását, ugyanakkor a hornyolt furatgeometriának köszönhetően rugalmas beállítási lehetőséget garantál. Az EJOT Pro SOP hálós-vízorros lábazati profil mérete egyszerűen és gyorsan a szigetelés vastagságához igazítható. A profil barázdált felülete biztosítja az ágyazóhabarcs optimális tapadását, a vízorros kialakítás pedig gondoskodik a víz épülettől történő elvezetéséről.
Az EJOT nagy teljesítményű homlokzati hőszigetelés-rögzítő dübelei garantálják a biztonságos rögzítést. Alkalmazhatóak mindenféle építő- és szigetelőanyagban. A speciálisan kialakított terpesztési zónák a legnagyobb terheléseket teszik lehetővé minimális rögzítési mélység mellett. A speciális telepítőszerszám segítségével a dübelek a szigetelőanyagba süllyesztik magukat, így mind hőszigetelési, mind pedig felületképzési szempontból egy homogén felület létrehozását teszik lehetővé. Ennek köszönhetően az elkészült homlokzatokon soha nem jelennek meg az úgynevezett dübel rajzolatok (foltok).