Letöltések
Műszaki adatok
Megfelelő szilárdságú, előkezelt, alapvakolattal ellátott falazatok, gipszkarton falak, nagyobb terhelésnek kitett cement- vagy gipszkötésű aljzatok borítására szolgáló kő-, kerámia- és cementkötésű burkolatok ragasztására kül- és beltérben. Padlófűtés és falfűtés esetén is használható. Nagyobb hőingadozásoknak kitett felületeken (pl. erkélyeken, teraszokon) valamint cement- és műgyanta kötésű kenhető vízszigeteléseken is alkalmazható. Különösen alkalmas nagy méretű burkolólapok (max. 75 cm oldalhosszúságig) ragasztására. Stabil, meglévő kerámiaburkolatokra történő közvetlen ragasztás beltérben megengedett.
Az Eurosan H pórushidrofóbizáló alapozó nedves, sóterhelt, talajszint feletti falazatok vakolás elôtti felületkezelô anyaga. Meggátolja a falban lévô sóknak a frissen felvitt vakolatba jutását. Kül- és beltéri felhasználásra.
Vízszigetelő lemez alacsony páraáteresztő képességgel. I., II., III., IV. nedvességterhelési osztályokhoz bel- és kültéren. Kissé instabil aljzatokhoz (pl. gipszkarton). Uszodákhoz, fürdőszobákhoz, szaunákhoz és gyógyfűrdőkhöz.
Új és régi lakóépületek, középületek, ipari objektumok külső és belső falazatainak páraáteresztő vakolata. Száraz, só-, víz-, és talajvízterheléstől megvédett tégla, beton, pórusbeton, mészhomok tégla, terméskő, illetve megfelelően előkészített ásványi anyag kötésű fagyapot falazatokon alkalmazható.
Az olyan természetes építőanyagok, mint az agyag vagy a mész, természetes módon szabályozzák a páratartalmat, elnyelik a szennyező anyagokat, és így hozzájárulnak az egészséges és kellemes beltéri klímához. A káros vegyi anyagoktól és kibocsátásoktól mentes, természetes építőanyagok antiallergén tulajdonságúak és különösen alkalmasak az érzékeny emberek számára. Nagyfokú légáteresztő képességük és nedvességszabályozó hatásuk támogatja az egészséges és kényelmes beltéri klímát, és megakadályozza a penészesedés kialakulását. A Cemix termékeket gyakran használják műemléképületekben, hogy megőrizzék a történelmi jelleget, miközben megfelelnek a modern lakókomfortra vonatkozó követelményeknek. De a modern új épületekben vagy akár oktatási intézményekben is, a természetes és organikus építőanyagok a hagyományos építőanyagokkal szemben egészségesebb, fenntarthatóbb és esztétikus alternatívát kínálnak. A megújuló vagy különösen energiatakarékosan kinyert nyersanyagok környezetbarátabbak és erőforrás-kímélőbbek. Így támogatják a fenntartható építkezést és csökkentik a környezetszennyezést.