Az Austrotherm Padlap hőszigetelő elemek olyan kétrétegű, társított hőszigetelő táblák, melyeknek alsó rétege AT-N100 lépésálló polisztirol lemez, felső rétege pedig faforgácslap. Régi és új épületeknél egyaránt alkalmazható padlók, födémek hőszigetelésére. Az elemek csap-hornyos élképzésűek, így egy rétegben is hőhídmentes szigetelést adnak, és száraz technológiával szilárd járófelületet képeznek.
Lépcsős élképzésű AT-N200 minőségű hőszigetelő lemez, magastetők szarufák feletti hőszigetelésére. A környezetvédelmi és energiabiztonsági szempontok szükségessé tették az energiatakarékos épületek építését. Így a tetőtér térelhatároló szerkezeteiben a hőszigetelés vastagsága a korábbi 5-8 centiméterről mára 16-20 centiméterre nőtt. A 7/2006 TNM rendelet alapján viszont 2021-tol csak közel zéró energiaigényű épületek kaphatnak használatba vételi engedélyt, így akár 25-30 cm vastag hőszigetelésre is szükség lehet. Ezt a szarufák közé azok korlátozott vastagsága miatt nem lehet elhelyezni, ezért célszerű a szarufák felett hőszigetelni. A szarufák feletti hőszigetelés egyik anyaga az Austrotherm Manzárd.
Az Austrotherm AT-KA könnyűbeton adalékanyag felületkezelt expandált polisztirol gyöngy. Az adalékanyag alkalmazásával, cement és víz felhasználásával könnyű, jó hőszigetelő képességű, megfelelő szilárdságú betonok készíthetők. A speciális bevonat biztosítja a cement kötőanyag jó felületi tapadását, és egyenletes eloszlású betonkeverék elkészítését teszi lehetővé. Felhasználható padlók, korlátozott teherbírású födémek (fafödémek), lapostetők hőszigetelésére, valamint lejtésképző hőszigetelés elkészítésére. Különösen előnyös boltívek, tálcás födémek feletti tér kitöltésére, mivel nagy vastagságban is felhordható. Régi és új épületeken egyaránt alkalmazható.
Lapostetők kialakításánál ügyelni kell arra, hogy a vízszigetelés a szerkezet típusa szerint olyan minimális lejtéssel bírjon, ami biztosítja a csapadékvíz elvezetését a tetőről. Erre kiválóan alkalmasok az Austrotherm lejtésképző elemek,melyek pontos tetőalaprajz alapján konszignációs lista és fektetési terv szerint kivitelezve megbízható, könnyű, jó hőszigetelő képességű megoldást adnak erre a kérdésre.
Az 1,0 m x 1,0 m méretű lejtésképző polisztirolhab táblák többféle minőségben készülnek. Nem járható tetőkre az AT-N100, járható tetőkbe, hasznosított tetőkbe, zöldtetőkbe a terheléstől függően az AT-N150 vagy AT-N200 típusú termékek építhetők be.
Járatos típusok: lejtésképző elem, vápa elem, nyereg elem, gerinc elem.
Az épület fűtött tereivel közvetlenül érintkező oszlopait a hőhidak elkerülése érdekében hőszigetelni kell. A munkát megkönnyíti az AT-H80 homlokzat hőszigetelő lemezből kivágott fél csőhéj, ami a szükséges vastagságban biztosítja a megfelelő hővédelmet. Az elemeket a homlokzati hőszigetelő rendszerek ragasztótapaszával kell az oszlopra felragasztani, majd erre felhordani a rendszer többi elemét (ragasztó, üvegháló, alapozó, vékonyvakolat).
Az oszlop hőszigetelő elemek mindig egyedi méretben készülnek, a görbületi sugár és a falvastagság széles mérettartományban változhat.. Az oszlop hőszigetelő elemek fél csőhéjként készülnek, 1 méteres hosszban.
Speciális esete a lejtésképzésnek, amikor – főleg ipari csarnokok, bevásárló központok esetében – a teherhordó szerkezet eleve biztosít lejtést (általában 3%) a födémnek. Ilyenkor a vonalra lejtésből az attikák mentén, illetve többhajós csarnokok esetén a mezőbeni vápákban pontra lejtést kell kialakítani. Erre alkalmasak az ún. lejtéskorrekciós elemek (AT-LKR), melyeknek megtervezését az Austotherm Kft. szintén térítésmentesen elvégzi a szükséges geometriai adatok átadása után. A lejtéskorrekciós elemek készülhetnek Austotherm AT-N100, AT-N150 és AT-N200 típusú anyagokból.
Íves homlokzatok hőszigetelését a sík lemezekkel nehezen lehet megoldani. Az ilyen falakra ma már a megfelelő alakúra vágott Austrotherm AT-H80 homlokzatszigetelő lemezt kell alkalmazni. A táblák belső íve megegyezik a fal külső oldalának görbületével, így az elemeket pontosan lehet felragasztani. A táblák illesztésénél sem alakul ki törés, így a hőhidak elkerülhetők. Az elemek felragasztása után a homlokzati hőszigetelő rendszer többi elemének (ragasztó, üvegháló, alapozó, vékonyvakolat) felhordásával lehet befejezni a munkát.
Az íves hőszigetelő elemek mindig egyedi méretben készülnek, a görbületi sugár és a vastagság igény szerinti lehet.